معجزه با خواص چای کوهی

خواص چای کوهی

چای کوهی گیاهی ارزشمند است و خواص دارویی فراوانی دارد. چون طبع چای کوهی خشک و گرم است. دمنوشی بسیار خوب برای فصول مرطوب و سرد سال به حساب می آید. چای کوهی بسیار عطر و طعم خوشی دارد و مزه آن مانند ترکیب لیمو بابونه و نعناع است. ترکیبات شیمیایی مختلف مثل تانن ، هاپیرین ، اسید نیکوتینیک وهایپرسین ئرچای کوهی وجود دارد از مهم ترین خواص چای کوهی می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن تسکین سرفه، کاهش درد والتهاب ، بهبود علائم قاعدگی ، آرام بخشی ، مفید برای کلیه ها و خواص ضد سرطانی اشاره کرد برای مشاهده مضرات و خواص چای کوهی در ادامه باما همراه باشید.

تقویت سیستم ایمنی بدن

مصرف چای کوهی خاصیت و مزایای فراوانی برای بدن دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.  دلیل آن هم ترکیبات شیمیایی و مفید موجود در آن است که باعث شفابخشی این گیاه شده است.

تسکسن سرفه

همه افراد در طول زندگی خود درگیر سرفه و عطسه شده اند که از عوارض بیماری های تنفسی مثل گلودرد، سرماخوردگی،آسم وغیره است. این گیاه خلط آور است و می تواند عفونت را از مجاری تنفسی خارج کرده ومجاری را پاک کند. بنابراین از این گیاه در بهبود برونشیت ، آسم ، ذات الریه و.... استفاده می کنند. به علاوه چای کوهی روی سینوزیت هم موثر است.

کاهش درد والتهاب

چای کوهی در درمان و کاهش درد والتهاب بدن تاثیر به سزایی دارد. علت آن ترکیبات موجود درچای کوهی است که این خاصیت را به آن بخشیده است. از خواص چای کوهی کمک به درمان رماتیسم مفصلی است.

معجزه با خواص چای کوهی

چای کوهی در قاعدگی زنان

چای کوهی قاعده آور است؟ یعنی چه؟ این بدان معناست که چای ککوهی این قابلیت را دارد که مقدار خونریزی و چرخه قاعدگی را در زنان و تنظیم کند. علاوه براین چون طبع گرمی دارد و ضد درد هم هست به کاهش درد دوران قاعدگی هم کمک بسیاری می کند.

اگر می خواهید بعد از یک روزکاری خسته کننده کمی استراحت کنید و آرامش را به اعضای بدن خود برگردانید به چای کوهی نیاز دارید . دمنوش چای به بیخوابی رفع استرس بی قراری و تنش کمک می کند. از عوامل آرامش بخش این گیاه عطر بوی خوشایند آن است که آن را به معجزه ای برای آرامش تبدیل کرده است. برای بهبود کیفیت خواب هم می توان از این چای فوق العاده دارویی استفاده کرد.

معجزه با خواص چای کوهی

اثر چای کوهی بر کلیه

چای کوهی میزان ادرار را افزایش می دهد . این امر باعث سلامتی کلیه ها و رفع عفونت های مربوط به کلیه می شود. با توجه به این خواص چای کوهی می توان دمنوش آن را به افرادی که از سنگ کلیه رنج می برند پیشنهاد داد.

اثر کاهشی سرطان دهانه رحم و سینه

با عصاره چای کوهی می توان رشد سلول های بدخیم سرطان دهانه رحم را تا 50 درصد کاهش داد . متخصصان با آزمایشترکیبات مختلفی از این چای فهمیدند که دو ترکیب پامی E و متوکسی ساکورانتین 6 نسبت به بقیه ترکیبات اثر بیشتری دارند درایتالیا مطالعه ای روی اثر اسانس چای کوهی سینه روده بزرگ و ملائو مای انسان انجان داده اند کخه نتایج خوبی به همراه داشت . آنها متوجه شدند که چای کوهی توانستته به مقدار زیادی مانع تکثیر سلول های سرطانی شود.

عوارض و مضرات چای کوهی : زنان باردار

اگر زنان باردار می خواهند از این چای استفاده کنند باید با پزشک خود مشورت داشته باشند زیرا این گیاه ممکن است باعث سقط جنین شود. در دوران شیردهی هم باید با مشورت دکتر از آن مصرف شود.

تداخل دارویی

افرادی که از داروهای رفع حساسیت ضد سرماخوردگی ضد بارداری و غیره استفاده می کنند نباید از این چای استفاده کنند. باید دقت داشت که مصرف این چای با داروی مورد نیاز شما تداخل نداشته باشد.

چاقی و اضافه وزن

چای کوهی اشتها آور است و به همین دلیل می تواند باعث چاقی شود پس بهتر است افرادی که اضافه وزن دارند آن را مصرف نکنند البته برای کسانی که دنبال اضافه وزن هستند می توان مفید واقع شود.

فشارخون

تحقیقات کاملی در این رابطه انجام نشده است ولی برای احتیاج توصیه می شود افراد با فشارخون کم یا زیاد برای استفاده باید از مشاوره پزشک کمک بگیرند.

ادرار خونی

این چای ممکن است برای افرادی که طبع گرمی مضر باشد چون خود گیاه هم گرم مزاج است و با مصرف زیاد باعث خون آلود شدن ادرار شود.

خدمات امیران سرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )