تشخیص ترکیدگی لوله

رفع نم دیوار روش ساده از بین بردن نم و رطوبت خانه

با روشهای بسیار ساده و کاربردی از نم دیوار  خانه خود جلوگیری کنید و بدون تخریب ساختمانن به دنبال رفع نم و رطوبت باشید.

رفع نم و رطوبت دیوار های خانه بدون تخریب با روش های ساده

رطوبت یک مشکل واقعی برای بسیاری از افراد است که در مناطق مرطوب زندگی می کنند وجود نم و رطوبت منزل به دیوارها و وسایل خانه آسیب می رساند و ممکن است باعث ایجاد مشکلات بهداشتی در اطراف شما گردد بنابراین رفع نم و رطوبت اهمیت ویژه ای دارد. برای رفع نم و رطوبت منزل همیشه نیاز به تخریب نیست و با استفاده از راهکار های موثر که در این بخش از امیران سرویس آورده ایم می توان نم و رطوبت را رفع کرد.

عوارض و تاثیرات منفی نمو و رطوبت در خانه

وقتی رطوبتخانه بیش از حد مجاز افزایش یابد بر زندگی ما تاثیر منفی خواهد گذاشت و عوارض زیر را به همراه دارد:

. وجود نم و رطوبت در خانه گرد و غبار را جذب کرده و می تواند فضای مناسبی را برای رشد و تکثیر اکثر باکتری ها مهیا کند و اگر نم و رطوبت رفع نشود کپک ها و انواع قارچ بر روی دیوار و نقاط مرطوب خانه ایجاد خواهند شد.
. نم ورطوبت سبب آسیب به دیوارها شده و ظاهر نا مناسبی در منزل ایجاد می کند.
. نم و رطوبتخانه باعث بروز انواع بیماری های مختلف می گردد رطوبت دائمی در فضای خانهموجب بروز حساسیت در افراد به خصوص کودکان شده و برای افرادی که دچار بیماری های تنفسیو یا آلژی می باشند بسیار مضر است نم و رطوبت بالا در خانه می تواند موجب بروز سردرد و درد مفاصل و متورم شدن عروق و بافت های بدن و افزایش دردهایی مانند آرتروز گردد
. نم و رطوبت زیاد در خانه باعث خراب و پوسیده شدن بسیاری از وسایل منزل مثل وسایل چوبی و پارچه ای وسایل آهنی و فلزی و آسیب دیدگی تاسیسات و وسایل منزل می وشود.

ازبین بردن رطوبت خانه

دیگرعوارض وجود نم و رطوبت در خانه:

افزایش مگش ها
بوی بد

چگونگی تشخیص وجود رطوبت بالا در خانه

اثرات ظاهری رطوبت و نم در خانه ممکن است روزها طول بکشد تا اثرات خود را بر دیوار نشان دهد بنابراین تا پیش از رخ دادن چنین اتفاقی باید از وجود رطوبت بالا در خانه آگاه شویم برای تشخیص وجود رطوبت بالا در خانه:
.از یک رطوبت سنج استفاده کنید اگر رطوبت اتاق بالای 60 بود به معنای آن است که سطح رطوبت درخانه زیاد است.
.اگر در اتاق هایی که در آن ها حمام و یا سرویس بهداشتی قرار دارد اثری کپک دیدید خیلی سریع برای کاهش رطوبت اتاق اقدام کنید
.اگر بر روی شیشه بخار و یا قطرات آب وجود دارد احتمالا سطح رطوبت در خانه زیاد است چنین پدیده ای یا از برخورد هوای اتاق با سردی پنجره بروز می کند و یا آن که نشان از رطوبت زیاد خانه دارد.
. اگر بر روی دیوارها و یا سقف خانه لکه های آب دیدید رطوبت خانه بالا است
. اگر سطح رطوبت خانه زیاد باشد وسایل چوبی کم کم پوسیده می شوند.
. اگر سطح رطوبت اتاق زیاد باشد آرژن ها به وجود می آیند و موجب علائم آلرژی از جمله سوزش چشم عطسه و آبریزش بینی و... می شوند.

روش از بین بردن رفع نم و رطوبت در خانه

اگر به هر دلیل رطوبت خانه شما زیاد است اقدامات ساده ذیل را در پیش بگیرید:

از فن برای تازه نگه داشتن هوای خانه استفاده کنید:

این مهم ترین توصیه است شما همیشه باید در خانه خود تهویه مناسب داشته باشد به ویژه در مناطقی که احتمالا رطوبت دارد سعی کنید پنجره ها را تا جای ممکن باز نگه دارید اگر این کافی نیست می توانید از فن برای تازه نگه داشتن خانه استفاده کنید از سوی دیگر تهویه مطبوع می تواند به حفظ مناطق خاصی از خانه کمک کند که در آن هیچ رطوبتی نباشد و حتی به سختی یک هوای موجود در طبیعت در اجنا باشد با این حال از آن خیلی زیاد استفاده نکنید هوایی که نفس میکشید باید رطوبت لازم برای جلوگیری از بیماری ها و خشک نشدن بینی را داشته باشد.

دوش خنک تر و کوتاه تر بگیرید:

دوش حمام یکی از مواردی است که رطوبت زیادی وارد منزل می کند پس زمان دوش گرفتن را کم کنیدو همچنین ئوش خنک تر بگیرید تا سطح رطوبت کاهش یابد.

از خشک کردن لباس ها در محیط داخلی ساختمان پرهیز کنید:

سعی کنید لباس ها را با استفاده از روش هایی مانند استفاده از خشک کن ماشی های لباسشویی و باز کردن پنجره ها سریع خشک کنید و از خشک کردن لباس ها در محیط داخلی ساختمان پرهیز کنید.

گیاهان را به مکانی ببرید که از تهویه مناسب برخوردار باشد:

وجود گیاهان در خانه در بالا بودن رطوبت نقش دارد و موجب افزایش رطوبت اتاق می شود بنابراین بهتر است برای کاهش رطوبت محیط گیاهان را به مکانی ببرید که از تهویه مناسب برخوردار باشد.

منابع رطوبتی را تشخیص دهید:

اگر یک منطقه پر از رطوبت در خاننه خود پیدا کردید باید سعی کنید منبع اش را پیدا کنید اگر لوله های شکسته یا دارای نشتی در مناطق غیر قابل مشاهده وجود داشته باشد لکه هایی روی دیوارها ایجاد می شوند که به تدریج رشد می کنند به یاد دشاته باشید که اگر فورا این نشتی هارا اصلاح نکنید وضعیت می تواند بدتر شود و حتی باعث آب گرفتی شود.

ازرطوبت گیر استفاده کنید:

این دستگاه مناسب برای مناطق بارانی یا سرد است رطوبت به راحتی در این مناطق ایجاد و رشد میکنند زیرا در این مناطق شانس کمتری برای هدایت و چرخش هوا در خانه ها وجود دارد بنابراین اگر می خواهید از رطوبت در خانه خلاص شوید می توانید به راحتی از این دستگاه برای جذب و تخلیه رطوبت استفاده کنید در مورد قبض برق خود نگران نباشید چرا که آنها همانند دستگاه تهویه برق مصرف میکنندودر اندازه و ظرفیت های مختلف در دسترس میباشد.

عایق بندی کنید:

یکی از راه های ورود رطوبت به درون خانه از طریق کف ساختمان است به ویژه در صورتی که اسختر و سونا در طبقات زیرین و یا باغچه با خاک بسیار مرطوب در حیاط وجود داشته باشند در این خانه ها ورقه های نازک پلی تن را در کف ساختمان و حتی زیر کف پوش ها به کار ببرید عایق بندی سقفنیز با حفظ گرمای لازم در محیط خانه از رطوبت ناشی از سطوح سرد جلوگیری به عمل می آید.

از نمک برای رفع نم و رطوبت استفاده کنید:

تمام چیزهایی که شما نیاز دارید یک ظرف کم عمق و یک کیلو نمک است به سادگی نمک را در ظرفی بریزید خواهید دید رطوبت را در چند روز به خود میکشد زیرا نمک ظرفیت جذب بسیار بالایی دارد وقتی متوجه شدید نمک خیلی مرطوب یا سیاه شده وقت آن رسیده است که آن را عوض کنید.

ترفند های جدید برای جلوگیری از رطوبت

ترفند ها و روش های دیگر برای جلوگیری از رطوبت و پیشگیری از رسیدن به مرحله رفع نم و رطوبت به غیر از توصیه های فوق جلوگیری از ورود یا تشکیل رطوبت در خانه نیز بسیار مهم است فقط این نککات ساده را دنبال کنید.:
. هنگام پخت و پز هود و هواکش را روشن کنید.
. هرگز درجه گرمایی هیتر و وسیله گرمایی تان را بیشتر از 20 درجه سانتیگراد نکنید زیرا به ایجاد رطوبت در دیواره ها و مناطق دیگر کمک می کند
. . چیزهایی مانند روشنایی طبیعی و هوا را در خانه تان بررسی کنید
. شما باید پنجره ها و درها را در مناطقی قرار دهید که اجازه می دهد نور خورشید به آنها برسد
. همچنین باید مبلمان خود طوری بچینید تا هوا در خانه شما به راحتی گردش کند
این نکات می تواندحتی یک قطعه کیک را از رطوبت خلاص کند انجام این نکات میتوانند اثرزیادی در سلامتی شما و حساب بانکیتان داشته باشید بر اساس این شما هزینه رنگ کردن و بنایی منزل را در جیبتان نگه میدارید.

1- اگر علاقه ای به داشتن فن یا سیستم تهویه ندارید می توانید یک پنجره را برای چند دقیقه باز نگه دارید تا هوای خشک داخل شود به خصوص در حمام هایی که برای دوره های طولانی تری در رطوبت اضافی قرار دارند
2. از لحاظ ریاضی فقط بین چهار تا شش پیمانه آب کافی است تا سطح رطوبت داخل را به مساحت 1000فوت مربع را از 15% تا 60% افزایش دهد.
3-مقدار افراد داخل خانه می تواند بر میزان رطوبت هوا نیز تاثر بگذارد تنفس یک فرد در حدود یک ساعت میتواند یک فنجان آب تولید کند
4-اطمینان حاصل کنید که هوای فن در آشپزخانه حمام و اتاق خشکشویی به سمت خارج می رود
5- نصب فن ها و بادگیر زیر شیروانی نیز میتواند مفید باشد
6- دمای محیط را افزایش دهید زیرا هوای گرم می تواند رطوبت بیشتری را حمل کند ودرخود نگه دارد(اگر درجه حرارت افزایش یابد رطوبت نسبی نیز کاهش می یابد).
7- از فن ها برای تهویه استفاده کنید
8-از سردی دوش کوچکتر و یا کم فشار استفاده کنید و شیر آب را کامل باز نکنید
9- توجه به درجه حرارت داخلی و خارجی نیز می تواند نگرانی از رطوبت داخل خانه را کاهش می دهد دمای فعلی داخل و خارج از محیط چند است؟
10 در حین پخت و پز سعی کنید روی مواد غذایی را بپوشانید و از فن به طور کامل استفاده کنید گاز و اجاق گازهای رومیزی باعث ایجاد رطوبت بیشتری می شوند اجاق های آهنی کمتر به مرطوب کردن داخل کمک می کنند آرام پزها مداخله کمتری در سطح رطوبت داخل خانه دارند.
11- اگر در خانه وسیله ای یا مکان رطوبت سازی وجود دارد کمی آن را خاموش کنید یا درجه اش را کم کنید اکثر دستگاه هایی که باعث تولید یا بخارپز میشوند امروزه یک درجه یا دکمه تنظیم میزان بخار یا آی مورد نیاز هوا هستند( بدون برنامه ریزی اما به منظور تکامل اضافه شده اند
12- توصیه می شود برای استفاده از الگوی القایی از دیگهای بخار قدرت کوره و آبگرمکن استفاده شود
13- خطوط تخلیه تهویه هوا و قطه ها باید تمیز و بدون مانع نگهداری شوند.
14-گیاهان رطوبت به هوا می دهند به خصوص هنگامی که گیاهان زیادی وجود دارند نقش آنها در سطح رطوبت خانه قابل توجه است همچنین مطمئن شوید که آنها را بیش از حد آبیاری نکنید
15- هیزم تازه بریده شده حاوی مقادیر زیادی آب است که در هنگام نگهداری در داخل خانه تبخیر می شوند بهتر که آن را در خارج از خانه نگه داری کرد
16-آبنما و نهرها را تمیز نگه دارید تنظیمات آبنما را کاهش دهید تا آب را از خانه دورتر کند

تشخیص ترکیدگی لوله

صفحه های پر بازدید لوله بازکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )