چاه بازکنی رشت

دلایل عدم تخلیه توالت فرنگی

افراد می دانند که استفاده از توالت فرنگی چقدر در پیشگیری از درد زانو و کمر موثر است.استفاده از توالت ایرانی باعث می شود فشار زیادی روی زانو ها وکمر بیاید بدین ترتیب  به مرور زمان درد و کمر درد به سراغ فرد می آید اما در استفاده از توالت فرنگی بدن در حالتراحت تری قرار می گیرد.

گاهی مشکلاتی برای توالت فرنگی در سرویس بهداشتی رخ می دهد که از جمله ی مشکلات رایج توالت فرنگی می توان به عدم تخلیه ی توالت اشاره کرد که موجب می شود افراد با لوله بازکنی تهران تمابگیرند اما در این مقاله قصد داریم پاسخ این سوال که چرا توالت فرنگی تخلیه نمی کند را بدهیم و راهکار های رفع آن را نیز با هم بررسی کنیم.

بیشتر مواقع خودتان قادر به رفع مشکلات مربوط به توالت فرنگی خواهید بود لذا اول باید قسمت های مختلف توالت فرنگی را بشناسید و نحوه ی تخلیه شدن آب از آن را بدانید در این صورت می توانید تشخیص دهید که مشکل از کجاست و آن را تعمیر کنید.

اجزای تشکیل دهنده توالت فرنگی

توالت فرنگی متشکل از دو قسمت است: کاسه و مخزن. کاسه روی زمین قرار دارد و مخزن پشت تکیه گاه است و بالای کاسه قرار دارد کاسه توالت که روی زمین قرار دارد ثابت است و کمتر پیش می آید مشکلی داشته باشد بیشتر مشکلات توالت فرنگی مربوط به مخزن آن است اول با روش کار مخزن آشنا شوید.

مخزن توالت فرنگی چگونه کار می کند؟

مخزن توالت فرنگی آ ب را در خود نگه می دارد تا زمانی که سیفون کشیده شود. وقتی سیفون کشیده شد آب به سرعت و با فشار وارد کاشه می شود و کاسه را تخلیه می کند. کار وارد کردن آب با فشار و سرعت و تخلیه ی فاضلاب را دو قیمت در مخزن انجام می دهند
. سوپاپ یا همان دریچه ی سیفون
. سوپاپ پر کردن آب
سمت چپ مخزن سوپاپ پر کردن آب قرار دارد که وظیفه ی این قسمت پرکردن مخزن آب است این سوپاپ چند نوع است:

فنرزن چاه توالت

سوپاپ پیستونی

نوع قدیمی سوپاپ است که معمولا از جنس برنج ساخته می شود.

سوپاپ دیافراگمی

امروزه نوع پلاستیکی این سوپاپ موجود است اما در گذشته معمولا از جنس برنج ساخته می شده است.

سوپاپ شناور

نوع جدیدی از سئپاپ است که جنس آن از پلاستیک است.

سوپاپ بدون شناور

نوع جدید سوپاپ است که امروزه بیشتر از این نوع استفاده می شود.درکل کار سوپاپ این استکه دریچه ی سیفون را باز کند مخزن را خالی کند و بعد هم بسته شود و دوباره مخزن را پر کند فرقی نمی کند که کدام نوع از این سوپاپ ها در توالت فرنگی باشد همه ی آن ها یک کار را انجام می دهند.

مشکلات رایج توالت فرنگی

با اجزای تشکیل دهنده ی توالت فرنگی تا حدودی آشنا شدید حال با مطالبی که گفته شد و مطالبی که در ادامه گفته خواهد شد می توانید برخی مشکلات توالت فرنگی به خصوص عدم تخلیه ی توالت فرنگی را بررسی و رفع کنید.
گفتیم که معمولا مشکلات توالت فرنگی در رابطه با مخزن است اما مشکلی اساسی هم وجود دارد که در رابطه با بدنه ی توالت فرنگی می باشد. ممکن است بدنه ی توالت فرنگی آب بدهد حلقه ی مومی وجود دارد که با آن توالت فرنگی را به زمین می چسبانند به احتمال زیاد مشکل آب دادن بدنه از این قسمت باید باشد باید توالت فرنگی را بردارید و حلقه ی مومی را عوض کنید برای بهتر انجام دادن این کار می توانید از لوله کش کمک بگیرید البته ناگفته نماند که خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید.

توالت فرنگی

دلایل سیفون نکردن توالت فرنگی

. یکی از دلایل عدم تخلیه ی توالت فرنگی می تواند این باشد که توالت فرنگی درست نصب نشده و در جای مناسبی قرار داده نشده باشد.
. هنگام تخلیه توالت فرنگی به دلیل اینکه مسیر تخلیه انحراف دارد مواد به درستی تخلیه نمی شوند و گیر می کنند.
. دلیل مهمی هم که شاید در اولین لحظه به ذهن همه خطور کند این است که مواد و اشیا و وسایلی در لوله ها گیر کرده باشد و تخلیه به درستی صورت نگیرد.

گاهی امکان دارد تخلیه در توالت فرنگی به درستی انجام نشود یعنی انجام می شود اما به صورت نامطلوبتوالت فرنگی چند دلیل می تواند داشته باشد البته می توانید برای سرعت بخشیدن به حل مشکل با لوله بازکنی سعادت آباد تماس بگیرید.
. اول اینکه همیشهباید از سیفون استفاده کنیم پس وقتی با مشکل تخلیه ی نامطلوب توالت فرنگی مواجه شدیم وضعیت سیفون را بررسی می کنیم اگر سالم بود توالت فرنگی را از جهات دیگر بررسی می کنیم.
. تعداد زانو های زیاد در سیفون باعث می شود که تخلیه آرام و کند انجام گیرد.

. تنظیمات سیفون را بررسی کنید چون اگر مشکلی در کاکرد سیفون وجود داشته باشد تخلیه به درستی انجام نمی شود.
. حتما قبل از استفاده از توالت فرنگی باید سیفون عایق بندی شده باشد. اگر عایق بندی سیفون درست انجام نگیرد آب داخل مخزن تخلیه می شود. و هنگام استفاده های بعدی آب وجود ندارد.
. وقتی اهرم سیفون کشیده می شود یا دکمه ی آن فشار داده می شود باید مخزن توالت فرنگی به سرعت پر شود اگر این اتفاق نیفتد و تانک سریع پر نشود مشکلی پیش آمده است در این صورت شیر تانک را بررسی کنید.
.احتمال دیگر در رابطه با دیر پر شدن آب در تانک این است که دریچه ی تخلیه مشکل داشته باشد ممکن است خراب شده باشد و یا رسوب گرفته باشد.
. امکان دارد اهرم یا دکمه تخلیه دچار مشکل شده باشد.گرفتگی توالت فرنگی بیشتر در سیفون های شترگلو پیش می آید برای حل این گرفتگی در توالت فرنگی میتوانید از چند روش استفاده کنید.
. اگر گرفتگی توالت فرنگی شما سطحی و مختصر باشد می توانید از پمپ های خانگی برای رفع گرفتگی و حل این مشکل استفاده کنید.
. در صورتی که گرفتگی توالت فرنگی زیاد نباشد می توانید از دستگاه تراکم هوا استفاده کنید.
. زمانی که گرفتگی توالت فرنگی شما خیلی شدید باشد و با روش های گفته شده باز نشود باید از فنر لوله بازکنی در شعبه لوله باز کنی در سراسر تهران برای حل این مشکل استفاده کنید.

گفتار پایانی

استفاده از توالت فرنگی امروزهبسیار رواج پیدا کرده است پزشکان هم توصیه به استفاده از توالت فرنگی را دارند چون به سلامتی انسان کمک می کند و از درد زانو و کمر جلوگیری می کند با این اوصاف باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشیم و بتوانیم برخی از مشکلات توالت فرنگی را حل کنیم.ما در این مقاله سعی کرددیم مطالبی در این خصوص عنوان کنیم امیدوارهستیم که مطالب گفته شده برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

توالت فرنگی

صفحه های پر بازدید لوله بازکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )