چاه بازکنی کاشانی

روش بازکردن گرفتگی انواع کف فاضلاب

می دانید که در همه ساختمان ها تعداد زیادی کف یا کفشور فاضلاب وجود دارد کفشورها لوله هایی هستندکه فاضلاب را از کف ساختمانجمع آوری کرده و به لوله فاضلاب منتقل می کنند دهانه باز کفشور باعث می شود اشیاء مختلف غیر از آب هم وارد لوله شده و گرفتگی لوله را ایجاد کنن یکی از رایج ترین گرفتگی ایجاد شده در لوله ها گرفتگی کفشور استگرفتگی کفشور آشپزخانه گرفتگی کفشور حمام  گرفتگی کفشور حیاط و پارکینگ گرفتگی کفشور سرویس بهداشتی و.. جزء رایج ترین موارد گرفتگی کفشور ساختمان هاست به دلیل دفعات زیادی که کفشور ها دچار گرفتگی می شوند بهتر است روش های ارائه شود تا ساکنین بتوانند خودشان این مشکل را حل کرده و نیاز به لوله بازکن نداشته باشند ما در این مطلب روش های رفع گرفتگی را ذکر کرده ایم.

بالا زدن آب از کف آشپزخانه نشانه چیست؟

اگر با گرفتگی لوله های فاضلابی آشنا باشید می دانید که مشکل گرفتگی زمانی رخ می دهد که شی اضافی وارد لوله فاضلاب شود در این صورت مسیر عبور فاضلاب مسدود شده و آب از کفشور بالا می زند در واقع بالازدن آب و فاضلاب از کفشور به معنی ایجاد گرفتگی در لوله فاضلاب است. پس هر زمانی که مشاده کردید آب بالای کفشور جمع شده و پایین نمی رود مطمئن شوید که مشکلی برای لوله ایجاد شده به احتمال زیاد مشکل گرفتگی لوله است.
البته در برخی موارد مشکل ناشی از پر شدن چاه است که این مورد کمتر رخ می دهد به هر حال بالا زدن فاضلاب از لوله نشانی از گرفتگی لوله است.
بعضی مواقع هم مشاهده می شود که مکش آب توسط کفشور به کندی رخ می دهد در این حالت باید گفت که لوله فاضلاب دچار گرفتگی شدهاما به کلی مسدود نشده و آب به کندی از آن عبور می کند در هر دو حالت نیاز به لوله بازکنی وجود دارد و باید اقداماتی مشکل گرفتگی لوله را حل کرد. در این مطلب روش های مفید برای باز کردن گرفتگی کفشور معرفی خواهد شد اما بهتر است پیش از معرفی روش ها بیشتر درمورد گرفتگی لوله و گرفتگی کفشور توضیح دهیم.

چرا لوله و کف فاضلاب آشپزخانه دچار گرفتگی می شود؟

شاید شما هم این سوال را داشته باشید که چرا لوله های فاضلاب و همچنین کفشور ها دچار گرفتگی شده و دیگر آب را مکش نمی کنند در پاسخ به این سوال باید گفت که گرفتگی لوله زمانی رخ می دهد که شی اضافی وارد لوله شده و مسیر عبور آب را مسدودکند یعنیاگر شی همچون دستمال کاغذی وارد لوله فاضلاب شود ودر سیفون آن باقی بماند این اتفاق می تواند پس از مدتی گرفتگی لوله را ایجاد کند در این حالت می بینید که سرعت مکش آب کم می شود چرا که دستمال کاغذی در قیمت باریک لوله گرفتار شده و به همین دلیل اجاازه عبور به آب و فاضلاب را نمی دهد اگر تعداد بیشتری دستمال کاغذی وارد لوله شود دیگر لوله به کلی مسدود خواهد شد و آن زمان است که آب از لوله یا کفشور بالا می زند.
گرفتگی لوله گرچه با نوع لوله ارتباط مستقیمی دارد اما نوع لوله تاثیر ی در عدم گرفتگی ندارد به عبارت دیگر هیچ لوله ای از گرفتگی در امان نیست و حتی بزرگترین لوله های فاضلاب در ساختمان هم تحت شرایطی دچار گرفتگی می شوند به عنوان مثال لوله فاضلاب تمام یا توالت .لوله فاضلاب حمام که قطر زیادی دارد با ورود صابون مو چربی سفید آو... دچار گرفتگی می شود. لوله توالت که بزرگترین لوله فاضلاب در ساختمان است هم با باقی ماندن فضولات در سیفوندچار گرفتگی می شود حتی لوله های اصلی فاضلاب آپارتمان ها هم در برخی مواقع می گیرند بنابراین مشخص است که در ساختمانممکن است هر لوله ای مسدود شود.
بهترین کار برای حل مشکل گرفتگی کفشور و لوله جلوگیری است می دانید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است در این مورد هم پیشگیری از گرفتگی لوله بهتر از لوله بازکنی است با رعایت چند نکته ساده می توانید از گرفتگی و انسداد لوله جلوگیری کرده ودیگر نیازی به لوله بازکنی پیدا نکنید تمام نکات پیشگیریاز گرفتگی لوله خلاصه می شود در یک جمله از ورود اشیاء و مواد زائد به داخل کفشورو لوله جلوگیری کنید اگر این نکته را به درستی انجام دهید هیچ زمانی لوله شما نخواهد گرفت ونیازی به لوله بازکنی نخواهید داشت.
درمورد کفشور آشپزخانه باید از ورود باقی مانده غذا پوست میوه تفاله چای و... جلوگیری کنید. در مورد کفشور حمام باید از ورود صابون سفیدآب مو چربی تیغ دستمال کاغذی آشغال و... جلوگیری کنید در کفشور حیاط و پارکینگ باید از ورود خاک سنگ شن و ماسه آجر سیمان گچ و مصالح ساختمانی جلوگیری کرد برای جلوگیری از ورود آشغالبهداخل کفشور بهتر است از صافی های مخصوص کفشور استفاده کنید در بازار صافی هایی وجود دارد که در کفشور قرار می گیرد و جلو ورود آشغال به داخل کفشور را میگیرد به همین راحتی از شر گرفتگی لوله و لوله بازکنی خلاص می شوید.

لوله بازکنی اسلامشهر

لوله بازکنی انواع کف فاضلاب

پیش تر در مورد گرفتگی کفشور توضیح دادیم و روش های پیشگیری از این مشکل هم ذکر گردید اما به هر حال در برخی موارد به طور ناخواسته شی به داخل کفشور و لوله سقوط می کند و عامل ایجاد گرفتگی در لوله فاضلاب می شود در این صورت باید راه چاره ای وجود داشته باشد تا به وسیله آن بتوان مشکل را حل کرد در ادامه روش هایی مناسب جهت رفع گرفتگی کفشورهای مختلف فاضلابی ذکر شده است.

- لوله بازکنی کف آشپزخانه

آشپزخانه های بزرگ مخصوص رستورانها در آنها از کفشور استفاده زیادی می شود در معرض انسداد لوله فاضلاب هستند در این مورد اگر از صافی مخصوص استفاده نشود به سرعت لوله فاضلاب شان بسته خواهد شد.ورود برنج باقی مانده غذاها تفاله چای چربی های زیاد استخوان آشغال و... به کفشور آشپزخانه می تواند گرفتگی شدیدی را در لوله فاضلاب آن ایجاد کند در آشپزخانه های خانگی هم در آنها شستشوی زیادی رخ می دهد و دارای صافی نیستند هم این احتمال وجود دارد اگر گرفتگی در کفشورآشپزخانه ایجاد شود بهترین و ساده ترین را برای رفع آن استفاده از تلمبه دستی چاه بازکن است. چاه بازکن دستی یا همان تلمبه لوله بازکنی بهترین وسیله برای باز کردن چنین گرفتگی هایی است کافیست دهانه تلمبه را روی کفشو قرار داده و چند بار به آن فشار وارد کنید تا گرفتگی رفع شود به جهت این که گرفتگی در کفشور آشپزخانه عمدتا ناشی از برنج و روغن و باقی مانده غذاهاست با این روش می توان به راحتی آن را باز کرد.

فنرزن چاه توالت

.گرفتگی کفشور حمام دیگر گرفتگی رایج در کفشورها است حمام محلیاست که تمام ساکنین به طور مداوم ازآن استفاده می کنند به همین دلیل احتمال ایجاد گرفتگی درآن زیاد است گرفتگی حمام عمدتا ناشی از ورود صابون سفید آب تیغ حمام دستمال کاغذی چرک و چربی مو پلاستیک و... است. بنابراین این گرفتگی هم سختی چندانی ندارد می توان آن را با تلمبه لوله بازکنی باز کزد اما در صورتی که مشکل حل نشود می توان از فنر دستی لوله بازکنی استفاده کرد فنر طولانی که یک سر آن سرفنر قرار می گیرند و سر دیگر دارای دسته است سرفنر را داخل کفشور فرو کنید و به وسیله دسته سعی کنید فنر را بچرخانید این چرخش باعث می شود گرفتگی لوله هاباز شود.

-رفع انسداد کفشور حیاط و پارکینگ

.سخت ترین نوع گرفتگی کفشورهای فاضلاب مربوط به کفشور پارکینگگ و حیاط است چرا که در این لوله ها گرفتگی ناشی از سیمان ئ سنگ است ورود سنگ و سیمان است ورود سنگ خاک سیمان قیر شن ماسه آجر آشغال و... به داخل کفشور حیاط باعث ایجاد گرفتگی در این نوع لوله هاست بنابراین گرفتگی ایجاد شده در آن هم سخت است و باتلمبه دستی باز نمی شود اگر علت ورود آشغال یا خاک یا سنگ ریزه باشد می توان آن را با فنر دستی باز کرد در غیر این صورت باید از دستگاه لوله بازکنی یا همان فنر برقی استفاده کرد فنر برقی طولانی همچون فنر دستی است با این تفاوت که چرخش آن به وسیله موتور برقی انجام می شود تا به این وسیله قدرت چرخش آن افزایش یافته و گرفتگی را بهتر و سریع تر باز کند این وسیله تنها در اختیار شرکت های لوله بازکنی است و به همین دلیل جهت امکان استفاده از آن در خانه برای شما فراهم نیست و به ناچار باید با تکسین لوله بازکنی تماس بگیرید.
در صورتی که مشکل گرفتگی کفشور شما حل نشد و قصد درخواست لوله بازکنی داشتید حتما باما تماس بگیرید چون ماپیش از اعزام نیرو به محل به شما مشاوره رایگان می دهیم و پس از توجیه شما و بیان علت گرفتگی لوه در صورت تمایل و درخواست شما سرویس کاران خود را اعزام می کنیم در صورت اعزام نیرو و انجام لوله بازکنی می توانید خیال راحتی داشته باشید چون ما دستمزد خود را بسیار ارزان نگه داشته ایم و کیفیت کارخود را بسیار بالا برده ایم.

صفحه های پر بازدید لوله بازکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )