رفع گرفتگی لوله با شن و ماسه

گرفتگی لوله با شن

در تابستان امسال به طور منظم به ساحل رفته باشید می دانیم که زمانی فرا می رسد که بیشتر وقت خودرا پوشیده از شن می گذارید ودر حالی که ممکن است فکر کنید که ساحل خود تنهایی جایی است که  شن در آن قرار داردمهم است بدانید که اغلب مقداری از آن را با خود به خانه می آورید چکونه شن را از لوله های فاضلاب پاککنید. چه در ساحل باشید یا در یک جعبه شنی بازی می کنید ماسه همه جا را فرا می گیرد برای کمک به تمیز نگه داشتن خانه اولین حرکت شما احتمالا ای است که برای شستشو زیر دوش بروید اما رها کردن شن در فاضلاب در واقع برای لوله کشی شما بسیار خطرناک است.

با توجه به آنچه گفته شد ما می خواهیم به شما یاد آوری کنیم که شن و ماسه می تواند به لوله کشی شما بسیار آسیب برساند به همین دلیل بسیار مهم است که مطمئن شوید قبل از ورود به حمام یا شستن دست ها آن را بشویید اما اگر برخی از لوله ها به سمت پایین راه می روند و باعث گرفتگی می شوند.

هنگامی که شن وارد زهکشی می شود احتمال گرفتگی به شدت افزایش می یابد در حالی که شن ممکن است به لوله کشی شما آسیب نرساند خود گرفتگی مطمئنابه لوله کشی شما آسیب خواهد رساند.
لوله های قدیمی بیشتر مستعد گرفتگی هستند در خانه های قدیمی لوله ها از چدن یا فولاد گالوانیزه ساخته می شوند فضای داخلی این لوله ها به مرور زمان ناهموار می شود که جمع آوری شن را در فضاهای خورده آسان می کند.
همانطور که شن جمع می شود دهانه لوله های شما باریک می شود و منجر به گگرفتگی یا آسیب بیشتر می شود.
لوله های گالوانیزه کف صابون و مورا جذب می کند بنابراین وقتی شن وارد می شود لوله ضربه می خورد و لوله را کاملا می بندد و باعث می شود که زهکشی پشتیبان بگیرد.
در مقابلخانه های جدیدتر مجهز به لوله های پلاستیکیPVCوABS هستند. اگر شن را وارد لوله کنید.
این نوع لوله ها بسیار خوب کار می کند اما این بدان معنا نیست که لوله های جدید شما نمی توانند شوند بلکه این لوله ها شن را در زهکشی می برند.

روشهای رفع گرفتگی لوله باشن

در اینجا می توانید چند توصیه زیر را انجام دهید:
مرحله 1: چند سطل بزرگ را با آب پر کنید اگر مشکوک هستید که چیزی بیش از شن لوله های شما را گرفته است ترجیحا آب داغ استفاده کنید.
مرجله 2: قسمتی از لوله را با احتیاط از یک منطقه لوله کشی مشخص جدا کنید تا امکان دسترسی به فشای داخلی فراهم شود.
مرحله 3: با دستان خود شروع کنید تا حد امکان به صورت دستی شن را بردارید سپس با استفاده از آبی که قبلا جمع آوری کرده ایدتا جایی که می توانید از آن در دهانه بریزید بعد از اینکه آب برای اولین بار شن را بیرون زد دوباره شروع کنید تا مطمئن شوید که تمام ماسه ها پاک شده اند.
مرحله 4: با استفاده از واشر فشار از طریق لوله های خود نیرو وارد کنید تا هر گونه گرفتگی باقی مانده شکسته شود
مرحله5:پس از اتمام کار با واشر فشار از یک مار لوله کشی برای شکستن گرفتگی هایی که ممکن است گم شده باشد استفاده کنید
اگر پس از انجام مراحل بالا همچنان با لوله های تخلیه مشکل دارید در تماس با ما تردید نکنید! ماخدمات مختلف زهکشی و فاضلاب را ارائه می دهیم و خوشحالیم که با هر مشکل لوله کشی که ممکن است پیش بیاید به شما کمک کنیم.

لوله بازکنی قزوین

شن را خارج از خانه نگه دارید بهترین راه برای جلوگیری از گرفتگی لوله ها ی شن این است که در ابتدا آن را وارد خانه نکنید ما می دانیم که شن و ماسه یک مسافر آزار دهنده است اما راه های وجود دارد که میزان شن و ماسه ای را که وارد خانه می کنید کاهش دهید.
بعد از ساحل روی نواحی شنی بدن از پودر بچه استفاده کنید پودر را به آن بمالید تا رطوبت آن گرفته شود و ماسه نچسبد.
وقتی به خانه رسیدید آن را با شلنگ باغچه بشویید می توانید از جارو برقی یا شلنگ برای خارج کردن ذرات به خصوص روی پاها و پاها استفاده کنید.
کفش های شنی خود راحتما بیرون بگذارید : شما میتوانید با درخواست یک اتاق به عنوان اتاق شنی مقدار شن و ماسه د ر خانه خود محدود کنید اتاقی مانند رخت پوش را در جلوی خانه انتخاب کنید تا مهمانان وسایل شنی خود را رها کنند
حذف شن از لوله های زهکشی : تنها راه برای راه اندازی مجدد مسدود شده اینن است که ماسه را به زور از لوله ها خارج کنید در حالی که ممکن است خودتان وسوسه شوید که این مشکل را تشدید کند و منجر به آسیب شودبه همین دلیل مهم است که یک متخصص را استخدام کنید تا مطمئن شوید که این کار را به درستی انجام شود.
اگر این دستورالعمل ها در مورد نحوه رفع گرفتگی لوله شن را انجام دادید باید در عرض چند ساعت نتایج را مشاهده کنید. اگر سوالی دارید همیشه از یک متخصص برای اطمینان از ایمنی داشته باشید که با مواد شیمیاییبا احتیاط رفتار کنید و آنها را به درستی دور بریزید.
در پایان اگر انسداد شن در لوله تخلیه خود دارید کارهایی وجود دارد که می توانید برای رفع آن انجام دهید ابتدا سعی کنید از یک پیستون یا مار برای از بین بردن انسداد استفاده کنید اگر جواب نداد می توانید شن را با اسید موریاتیک حل کنید هنگام استفاده از این روش مراقب باشید زیرااسید خورنده است و می تواند به لوله های چیز شکست خورد با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید تا به تمیز کردن لوله فاضلاب شما کمک کند.

چاه بازکنی کاشانی

صفحه های پر بازدید لوله بازکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )