منهول فاضلاب

تکنیک های رفع صابونی شدن چاه فاضلاب

چاه فاضلاب به دلایل مختلف بالا می زند گاهی اوقات می دانیم که ظرفیت چاه نباید پر شده باشد اما آب بالا می زند.

به گزارش امیران سرویس چاه فاضلاب به دلایل مختلف بالا می زند! گاهی اوقات می دانیم که ظرفیت چاه نباید پر شدن باشد اما آب بالا می زند . در این مواقع چاه فاضلاب صابونی شده است و لازم است برای رفع صابونی شدن چاه فاضلاب اقدام کرد در این مقاله همه چیز در مورد علت صابونی شدن چاه فاضلاب و روش های رفع مشکل بالا زدن فاضلاب را شرح داده ایم:

تخلیه چاه مولوی

علائم پر شدن چاه فاضلاب بیرون زدن فاضلاب و عدم وارد شدن آب به داخل فاضلاب است در مواقعی که برخی مواد روغنی مشتقات نفتی و... وارد فاضلاب می شوند و چاه آب زودتر از حالت طبیعی دچار گرفتگی میشود را صابونی شدن چاه فاضلاب می گویند.
این گرفتگی مشکلاتی را برای ساکنین ساختمان به وجود می آورد البته با مطالعه این مقاله می توانید ظرف مدت کوتاهی برای رفع مشکل صابونی شدن چاه فاضلاب اقدام کرد علاوه بر این علائم پر شدن چاه فاضلاب و علت های صابونی شدن را برای پیش گیری از ایجاد مشکلات گرفتگی چاه شرح دادیم.
جالب است بدانید که از علائم پر شدن چاه فاضلاب بیرون آمدن سوسک از فاضلاب است وقتی فاضلاب پر شده باشد مکانهایی برای تجمع و تکثیر سوسک ایجاد می شود بعضی افراد برای خلاص شدن از شر سوسک ها داخل فاضلاب نفت یا حشره کش میریزند غافل از اینکه با این کار باعث صابونی شدن چاه فاضلاب و بالا زدن آب میشوند.

علت زود پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

علت زود پر شدن چاه فاضلاب بسیار متعدد است از دلایل بسیار شایع و علت زود پر شدن چاه فاضلاب می توان به صابونی شدن چاه فاضلاب اشاره کرد ورود چربی ها مواد نفتی و مشتقات نفتی و حشره کش ها... و باعث زود پر شدن چاه فاضلاب بر اثر صابوونی شدن چاه فاضلاب می شود.
گاهی نیز به مرور زمان وجود پلاستیکی یا چربی ها می توانند موجب انسداد مجرای نفوذ آب در خاک و زمین شوند به همین دلیل مشکل بالا زدگی آب ایجاد می شود در این حالت لازم است چاه مورد لایروبی قرار بگیرد.
در بعضی موارد ساختمان قدیمی بوده و لوله های آن پوسیده است رسوبات موجود در لوله ها باعث گرفتگی فاضلاب می شود
بعضی ساختمان ها نیز قدیمی نیستند اما حفر چاه فاضلاب و لوله کشی فاضلاب آنها اصولی انجام نشده است و به همین دلیل منجر به گرفتگی چاه فاضلاب می شود زیرا لوله ها در بعضی نقاط می شکنند و مسیر عبور فاضلاب مسدود می شود.
گاهی بعد از بازسازی ساختمان یا عدم رعایت صحیح تخلیه ضایعات و نخاله های ساختمانی این مواد وارد فاضلاب می شوند و موجب مسدود شدن راه عبوور فاضلاب می شوند..
جالب است بدانید که در مناطق کوهستانی فاضلاب زودتر پر مشود زیرا کشش زمین به علت سنگلاخ بودن کم است و چاه جذبی به خوبی عمل نمی کند وآب وارد زمین نمی شود ودر نتجیه چاه به سرعت پر میشود می توانید برای احداثچاه از بلوک سیمانی ته باز استفاده کنید و برای اطلاع ازقیمت بلوک سیمانی وارد سایت امیران سرویس شوید.

نحوه از بین بردن چربی چاه فاضلاب / صابونی شدن

بری رفع مشکل صابونی شدن چاه فاضلابلازم است نحوه از بین بردن چربی چاه فاضلاب را بدانید:
برای از بین بردن چربی چاه فاضلاب می توان از ممحلول های شیمیایی استفاده کردالبته با استفاده از این محلول ها مشکل صابونی شدن به طور موقت حل می شود.
اما اگر مشکل بزرگ باشد و علت بالا زدن فاضلاب گرفتگی چاه فاضلاب باشد دیگر این محلول های شیمیایینیز موثر نخواهد بود در این حالت نیاز به کمک لله بازکن حرفه ای دارید که با استفاده از ابزار مخصوص و یا تخلیه چاه مشکل چاه فاضلاب را رفع کنند برای تخلیه چاه فاضلاب می توان از پمپ های لجن کش و دستگاه های مکنده یا ساکشن استفاده کرد.
راه های ساده برای این کار وجود دارد که مانع تشدید گرفتگی چاه فاضلاب و صابونی شدن آن می شونددراین قسمت راهکارهایی در مورد نحوه ازبین بردن چربی چاه و صابونی شدن آن را میخوانید :
از ریختن مواد روغنی در فاضلاب خودداری کنید اگر این اتفاق رخ داد برای رفع مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب میتان از آب جوش استفاده کرد. چربی انحلال پذیری بالا در آب جوش دارد و می توانید فاضلاب را چربی زدایی کنید.
رای از بین بردن چربی چاه فاضلاب می توان از موا د شوینده و جوهر نمک استفاده کرد و به رفع مشکل گرفتگی توالت و سروویس های بهداشتی کمک کرد.
برای رفع مشکل صابونی شدن چاه فاضلاب می توان ار محلول نمک وس رکه ویا محلول نمک و جوش شیرین استفاده کرد زیرا قدرت تمیز کنندگی و رفع چربی دارند
لارماست برای رفع مشکل گرفتگی فاضلاب اتصالات سیفن ظرفشویی را باز کرده و آن را به خوبی تمیز کرد.
می توان برا ی از بین بردن چربی فاضلاب و رفع مشکل گرفتگی فاضلاب از فنر های دستی یا برقی استفاده کرد این فنر ها مواد انباشته شده در مسیر فاضلاب را به بیرون هدایت کرد.
می توان از تلمبه دستی یا جارو برقی مخصوص آب اسفاده کرد.
می توانید برای حل مشکل صابونی شدن چاه فاضلاب وارد سایت امیران سرویس شوید و از خدمات مربوط به چاه فاضلاب استعلام قیمت چاه بازکن دستمزد تخلیه چاه با تیم های امیران سرویس مشورت کنید.

چاه فاضلاب

صفحه های پر بازدید لوله بازکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )