منهول فاضلاب

نفتالین چیست آشنایی با خطرات و کاربرد های نفتالین در منزل

آشنایی با توپ سفیدی به نام نفتالین 

نفتالین ماده ای سفید رنگ است که از گذشته های دور شناخته شده و قدیمی تر ها برای بید نزدن لباس و فرش های پشمی از آن استفاده می کردندبرای اطلعات بیشتر با امیران سرویس همراه باشید.

مولکول نفتالیناز دو خلقه جوش خورده بنزن ساخخته شده است آن از زغال سنگ به دست می آید و به فتالیک انیدرید برای ساخت پلاستیکها رنگ ها و حل کننده ها به کار می رود.

نفتالین برای گند زدایی و حشره کشی( بیشتر حل شده در متانول) کاربرد فراوانی دارد.

دیو استون پروفسور دستیار بخش سم شناسی ملکولی و محیط وتیم استاک متخصص تحصیلات جامع مدیریت آفات کتابی به نام نفتالین استفاده مناسب استفاده مناسب و دیگر گزینه های کنترل آفات البسه منتشر کرده اند.

رفع گرفتگی چاه توالت با سلفون

بهترین روش برای استفاده از نفتالین

استوک معتقد است: اغلب مردم از نفتالین در جاهای نامناسب ودر برابر آفات غلط استفاده می کنند در این باره باید در نظر داشت که تنها توصیه قابل کاربرد مندرجات بر چسب محصول است که دستورات آن باید پیروی شوند به ویژه محل های کاربرد و آفاتل که می تواند مورد کنترل قرار گیرند می باید از طریق مطالعه بر چسب مشخص گردند.
نفتالین نباید داخل اتاقک زیر شیروانی فضاهای با ارتفاع کم باغ ها سطل زباله و وسیله نقلیه استفاده شود استون می گوید: اغلب نفتالین ها در این گونه جاها برای کنترل آفاتی غیر از بید البسه مورد استفاده قرار می گیرد.
این ها شامل موش خرما راسو آهو موش جونده ها راکون موش کور مار کبوتر و گسترده ای از ذیگر حیواناتمی باشند همه این استفاده ها غیر قانونی هستند.

اشتباهات رایج برای استفاده از نفتالین

از اشتباهات نسبتا مشترک استفاده از نفتالین در اتاقک زیر شیروانی برای فردی دادن موش خرما است این امر تقریبا همیشه منجر به ایجاد بوی مهلک و مداوم در سراسر خانه می شود.
برای کسانی که مایلند از طریقه غیر شیمیایی با بیدد البسه مبارزه کنند راه های دیگری هم وجود دارد.
به گفته استوک در شمال غربی اقیانوس آرام لارو های دو گونه ازبید های البسه مسئول آسیب رسانی به متعلقات شخصی می باشند
بیدهایی که به البسه دارای پارچه سفت بافت حمله می کنند( تینه اولا بیسه لیلا) و بیدهای حمله کننده به البسه ساخته شده از کراتین فیبری ( مثل پر مو و فرش و پشم) که تینه آ پلیونلا دارند. لارو بید لباس ها سفید درخشان هستند و طولشان به حدود نیم اینچ می رسد.
او گفته استلارو بید لباس ها الیاف مصنوعی را نمی خورد آن ها فقط به الیافی با مبدا حیوانی مثل پشم پر و و یا نمد هجوم می آورند آن ها همچنین می توانند با جویدن الیاف مصنوعی به کثافات یا لکه هایی با منشا حیوانی برسند.
آن ها همچنین به لباس هایی که شامل الیاف مصنوعی و پشم یا دیگر الیاف حیوانی هستند آسیب می رسانند اما فقط به پوشاک هایی که برای مدت طولانی بی استفاده رها شده اند آسیب می رسانند.
استون گفته است: نفتالین ماده شیمیایی تدخینی است یعنی ماده شیمیایی فراری است که در درجه حرارت های پایین مثل اتاق تبخیر می شود
نفتالین با برخی آثار معکوس سلامتی مثل سردرد حالت تهوع سرگیجه و مشکلات تنفسی مرتبط است پادی کلرو بنزن نیز خطر سلامتی دارد اما این خطر نسبت به نفتالین کمتر است.
پیروی از دستوالعمل های روس برچسب باعث می شود که مجاورت با این مواد شیمیایی محدود تر شده و کنترل بیدها کار آمدتر گردد این همچینی یک نیاز قانونی است.
به گفته استون در هنگام استفاده از مواد شیمیایی ضد بید مراقب باشید که محتویات فعالی مثل نفتالین و پارادی کلروبنزن را با یکدیگر ترکیب نسازید.
نفتالین ماده سفید رنگ و جامد با بوی مشخص است که بشکل طبیعی در مواد سوخت مانند زغال سنگ و نفت یافت میشود .

چگونه میتوانیم در معرض خطر نفتالین قرار بگیریم؟

اگر نفتالین در هوائی که تنفس و مایعاتی و محصولاتی را که لمس می کنید و یا تصادفا می خورید موجود باشد شما در معرض خطر نفتالین قرار خواهی گرفت.
متوجه باشید که شما همچنین میتوانید از طریق تنفس بهارات که در لباسها ذخیره شده است در معرض خطر قرار بگیرید.
قرار گرفتن در معرض مفدار زیادی از نفتالین می تواند صدمه به سلول های خون برساند و منجر به یک بیماری به اطفال پس از خودرن گلوله هایی شامل نفتالین گردد.
این وضعیت در افراد خصوصاhaemolytic anaemia نام کم خونی نفتالین دیده میشود. و بعضی از علادم بعد از مواجه شدن به مقدار زیا نفتالین ممکن است اتفاق بیافتد عبارت است بی اشتهایی خستگی حالت تهوع استفراغ اسهال و کم رنگ شدن و یا زرد رنگ شده پوست است کخ ممکن است اتفاق بیافتد.
اگر هر یک از این علادم پس از قرار گرفتن در معرض نفتالین رخ بدهد شما باید فورا با دکتر مشورت کنید هیچ مدرکی مستقیمی وجود ندارد تا ثابت کند که نفتالین باعث سرطان در افراد گردد.

استفاده از گلوله هائی نفتالین عموما برای استفاده بزرگسالان و کودکان بزرگتر بی خطری است اگر درست و با مقدار صحیح از آن استفاده شود
دستور العمل هایی استرالیا توصیه میماند که استفاده از نفتالین در کودکان زیر سه سال محدود می باشد این بدین معنی است که لباس های کودکان نباید با گلوله هایی نفتالین نگهداری شود و گلوله هائی نفتالین نباید در اتاق کودکان و یا در جائیکه مودکان ممکن است وجود و یا دسترسی داشته باشند.
اگر کمپل ها و لباس های کودکان از روی سهل انگاری با گلوله هائی نفتالین نگهداری شده آنها را باید در خارج از منزل به هواء آزاد گذاشته تا بوی آن از بین برود و قبل از اینکه استفاده آن شستشو گردد.
خوردن گلوله هایی نفتالیا امکان دارد بسیار خطرناک باشد فلذا بسیار مهم است تا قرصهاای نفتالین در جای با آمن و دور از دسترسی کودکان و حیوانات اهلی حفظ گردد
علاوه بر این شما یکی از اعضای خانواده شما با اختلال ژنتیکی خون تشخیص شده اید از حاوی محصولات نفتالین اجتناب نمایید.

صفحه های پر بازدید لوله بازکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )