لوله بازکنی توالت

چطور با چاه بازکن دستی گرفتگی لوله را رفع کنیم؟

رفع گرفتگی لوله با چاه بازکن دستی یا تلمبه پلاستیکی آسان ترین و قدیمی ترین روش می باشد که در منزل و بدون نیاز به سایر تجهیزات پیشرفته استفاده میشود علیرغم آسان بودن استفاده از این چاه بازکن ها لازم است چند نکته مهم را برای بهبود نتیجه در نظر بگیرید علاوه بر این در برخی از مواقع استفاده از تلمبه های دستی نه تنها گرفتگی لوله های فاضلاب را رفع نمی کند بلکه کار را سخت تر خواهد کرد در ادامه با لوله بازکنی تهران امیران سرویس همراه شوید تا به شما آموزش دهیم چطور با چاه بازکن دستی گرفتگی لوله را رفع کنید.

در هر یک از روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب تجهیزات متعددی مورد نیاز است که آسان ترین و ارزان ترین آنها چاه باز کن دستی می باشد چاه بازکن ها نوعی تلمبه پلاستیکی می باشند که ساختاری شبیه به کاسه یا فنجان داشته و به دسته پلاستیکی یا چوبی متصل هستند پلاستیک استفاده شده در  اینتلمبه ها قابلیت امعطاف بالایی داشته و با فشار دسته متصل به آن به سمت بالا و پایین حرکت می کند علاوه بر این لبه قسمت گرد تلمبه پس از قرار گرفتن روی سطح مختلف چسبندگی بالایی پیدا نموده و مانع از ورود هوا میشوند.

روش رفع گرفتگی لوله با چاه بازکن دستی ( تلمبه دستی)

استفاده از چاه باز کن دستی بسیار آسان است و کافیست مراحل زیر را طی کنید:
. دهانه چاه بازکن را روی لوله ای که دچار گرفتگی شده است قرار دهید دقت داشته باشید که تمام دهانه لوله باید با تلمبه پوشانده شود تا مانع از ورود یا خروج هوا گردد.
. برای چسبندگی بهتر تلمبه به دهانه لوله دسته متصل به آن را چند مرتبه به سمت بالا و پایین حرکت دهید.
.با حرکت دادن دسته هوای درون کاسه تلمبه به داخل لوله ها هدایت شده و مجدد به عقب برمیگردد. با تکرار این روند فشار هوا به گرفتگی های لوله ضربه وارد نموده و باعث حرکت آنها میشود.
. در آخرین مرحله پس از باز شدن گرفتگی لوله با تلمبه دستی آب گر را با فشار وارد لوله ها کنید با انجام این کار لایه های چربی و سایر مواد و لجن های انباشته شده در جداره لوله های فاضلاب تمیز میشود.

چه زمانی نباید از چاه بازکن دستی استفاده کرد؟

به همان اندازه که این تلمبه ها می توانند گرفتگی های لوله های فاضلاب را براحتی برطرف کنند در برخی از مواقع باعث مشکلات بیشتر خواهند شد توجه داشته باشید کهچاه باز کن ها با فشار هوا مواد انباشته شده در مسیر فاضلاب را به جلو هدایت می کنند به همین دلیل اگر گررفتگی لوله فاضلاب به دلیل افتادن اشیای مختلف از جمله اسباب بازی صابون و غیره می باشند نباید از چاه باز کن دستی استفاده کنید.
در این شرایط بهتر است ابتدا با کمک قلاب فلزی یا گیره های مخصوص شی موجود در لوله فاضلاب را از آن خارج کنید اگر این اشیا درون لوله فاضلاب حرکت کنند بیرون آوردن آنها بسیار سخت خواهد شد در این مواقع بهتر است برای در آوردن اشیا از چاه فاضلاب و توالت با شرکتهای مرتبط تماس بگیرید و کارا بهه آنها بسپارید.

چاه باز کن دستی چه کاربردی دارد؟

با توجه به اینکه شرایط لوله هایی که دچار گرفتگی شده اند چطور است روش و نحوه بازکردن آنها با تلمبه ممکن است کمی متفاوت باشد از اصلی ترین موارد کاربرد تلمبه های پلاستیکی دستی می توان به گزینه ها ی زیر اشاره کرد.:


بازکردن گرفتگی توالت فرنگی با چاه بازکن دستی

اگر آب درون کاسه کاسه توالت فرنگی بهه سختی پایین می رود به معنای وجود گرفتگی در مسیر عبور فاضلاب است برای این منظور می توانید از چاه باز کن پلاستیکی استفاده کنید دقت داشته باشید که بیش از اندازه نباید آب وارد کسه توالت شود چون بازکردن گرفتگی هارا بسیار سخت می کند و کثیف کاری زیادی خواهد داشت دهانه چاه بازکن در قسمت لوله تخلیه توالت فرنگی قرار دهید و چند مرتبه آن را با سمت بالا پایین حرکت دهید. سپس چاه باز کن را از رو دهانه لوله تخلیه جدا کنید و ببینید آیا آب براحتی تخلیه میشود یا خیر ؟ در صورت باز نشدن گرفتکی توالت مجدد چند مرتبه این کار را تکرار و در نهایت تمام مسیر لوله ها را با آب گرم بشویید.

لوله بازکنی توالت

بازکردن گرفتگی سینک ظرفشویی با تلمبه پلاستیکی

انباشته شدن تکاه ها باقی مانده مواد غذایی به همراه لایه های چربی و پرز در لوله سینک ظرفشویی باعث گرفتگی در آن میشود و در این شرایط آب با سرعت کم تخلیه میشود از آسان ترین راه ها برای رفع مشکل استفاده از تلمبه دستی پلاستیکی می باشد چاه بازکن را روی دهانه قسمت تخلیه سینکک قرار داده چند مرتبه آن را با سمت بالا و پایینفشار دهید.

رفع گرفتگی چاهک حمام با چاه بازکن دستی

گرفتگی های چاهک حمام اگر شامل مواد صابونی و چربی و پرز و مو باشد در اغلب مواقع با چاه بازکن دستی قابل رفع است اطراف چاهک را کمی مرطوب کنید و سپس چاه باز را روی آن قرار دهید با چند مرتبه حرکت دادن تلمبه پلاستیکی و جدا کردن آن با سرعت زیاد از دهانه لوله مسیر حرکت فاضلاب باز میشود.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط با تلمبه دستی

گرفتیگی های لوله فاضلاب حیاط تنها در شرایطی با این روش قابل رفع می باشند که از نوع مصالح ساختمانی نباشند بازکردن گرفتگی لوله فاضلاب با مصالح و سیمان و قیر و گچ نیاز به تجهیزات پیشرفته دارد و با تلمبه دستی رفع نمی شوند گرفتگی با گل و لای و برگ و موارد مشابه که در لوله های فاضلاب حیاط بسیار رایج هستند را می توان با چاه باز کن دستی باز کرد مانند روش های بالا کافیست تلمبه را روی دهانه لوله فاضلاب قرار دهید و هوا را با فشار زیاد وارد آن کنید.
با توجه به آنچه در طول متن به آن اشاره شد تنها گرفتگی های جزئی و سطحی را می توان با چاه بازکن دستی و پلاستیکی رفع کرد برای سایر گرفتگی ها که نیاز به فنر برقی و سایر تجهیزات پیشرفته می باشد می توانید از خدمات لوله بازکنی امیران سرویس به صورت شبانه روزی و کاملا ارزان استفاده کنید برای استفاده از این خدمات کافیست با شعب شمال جنوب و شرق و غرب تماس بگیرید تتا در کمتر از نیم ساعت سرویس کاران ما به محل اعزام شوند.

صفحه های پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )