چگونه کاشی و سرامیک را به راحتی در منزل درزگیری کنیمراهنمای کامل محکم کردن و بندکشی سرامیک کف خانه

برای انجام سرامیک کاری خرید و نصب سرامیک پایان ماجرا نیست بلکه مرحله مهم پس از نصب سرامیک  اقدام به بندکشی سرامیک و محکم کردن  آن ها خواهد بود همچنین لازم است بعد از گذشت مدتی از نصب سرامیک مجددا آن ها را بندکشی کنید تا دوام و استحکام بیشتری پیدا کنند.

بند کشی عملیاتی است که روی سرامیک انجام می شود تا مانع نفوذ آب رطوبت به لایه های زیرین دیوار و سایر مصالح پوششی شود به همین دلیل مصالح بندکشی باید تراکم کافی داشته باشند تا بتوانند مانع نفوذ رطوبت و دیگر مواد مخرب به مصالح ساختمانی بشوند.

توجه داشته باشید که بندکشی آخرین مرحله بوده و در نمای پروژه مشخص است به همین دلیل انجام آن به دقت حوصله و ظرافت کافی نیاز دارد.

در این مقاله در خصوص بندکشی سرامیک کف ابزار بندکشی سرامیک بهترین ملات برای بندکشی و بندکشی سرامیک با سیمان سفید صحبت می کنیم . در ضمن روش کار با چسب بندکشی رابه شما آموخته و قیمت چسب بندکشی سرامیک را هم خواهیم گفت پس با این مقاله از لوله بازکنی امیران سرویس همراه باشید

پس از نصب سرامیک نوبت به محکم کردن و بندکشی آن می رسد بدون انجام این مرحله سرامیک هایی که نصب کرده اید ظاهر خوبی نخواهد داشت همچنین ملات بین سرامیک ها به مرور از بین خواهد رفت قبل از شروع به کار سطح سرامیک را کاملا تمیز کنید تا بستر آن مناسب بندکشی باشد اگر موادی لابه لای سرامیک ها مانده است آن را خارج کنید.

در ضمن بندکشی در محیط های مانند حمام سرویس بهداشتی که در معرض رطوبت هستند بسیار حائز اهمیت است زیرا به مرور زمان آب به سمت آجر ها و زیرسازی سرامیک نفوذ می کند و ممکن است دردسر ساز شود پس بندکش سرامیک کف دستشویی و حمام را بسیار جدی بگیرید.

برای انجام اصولی بندکشی سرامیک کف دستشویی یا حمام ابتدا باید تمام سطوح مورد نظر تمیز شوندچرا که وجود هر گونه گرد و غبار آلودگی روی سطح زمین مانع رسیدن به نتیجه مطلوب خواهد شد ابزار بندکشی سسرامیک را هم تهیه کنید و دوغاب یا مواد دیگر ر طبق دستور العملی که در ادامه می خوانید تهیه نمایید. 

سرامیک با سیمان سفید و پودر سنگ( دوغاب)

دوغاب ماده پر کننده است که برای ترمیم درزهای سرامیک ها به کار می رود از دوغاب هم برای بندکشی کف و هم برای بندکشی دیوار ها استفاده می شود.
دوغاب با ترکیب پودر سیمان سفید و پودر خاک و سنگ و آب آماده می گردد برای تهیه این ماده باید به ازای هر یک پیمانه سیمان سفید سه پیمانه پودر خاک و سنگ اضافه کرد. سپس این دو پودر را مخلوط و الک بریزید تا ذرات درشت آن گرفته شود و ترکیب یکنواختی به دست آید در نهایت مقداری از این پودر را داخل یک ظرف ریخته و کم کم به آن آب را به میزانی آب اضافه کنید که خمیر حاصل غلظتی شبیه به ماست پیدا کند سپس خمیر را به مدت پنچ الی ده دقیقه رها کنید پس از گذشت این زمان خمیر بندکشی شما آماده است.

ابزار بندکشی سرامیک با دوغاب

قبل از معرفی ابزار بندکشی سرامیک باید بگوییم که تهیه همه این موارد ضرورتی نداردشما می توانید از لوازم در دسترس خودتان نیز بهره بگیرید ابزار لازم عبارتند از:
. کمچه دوغاب کاری یا چاقوی تراشیدن بند و دوغاب
. تیغه برای تراشیدن سطوح کاشی
. پارچ پلاستیکی دوغاب
. ترمیم دوغاب بین کاشی

روش بندکشی سرامیک با سیمان سفید و پودر سنگ

برای بندکشی سرامیک با سیمان سفید و پودر سنگ حجم دوغاب مصرفی در هر متر مربع یک لیتر خواهد بود برای شروع کار با یک دستکش خمیر حاصل را روی سرامیک ها بمالید شما می توانید از یک تکه چوب برای هم تراز کردن خمیر روی سرامیک های دیوار استفاده کنید.
همچنین پس از اجرای بندکشی سرامیک کف می توانید دوغاب را به وسیله یک تی روی کل سطح پخش نمایید.
پس از پایان بندکشی باسیمان سفید و پودر سنگ بایک دستمال تمیز نم دارد خمیر اضافه را پاک کنید پس از کشیدن دستمال فقط باید خیمر بین بندهای سرامیک باقی بماند و اضافات پاک شوند.


بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واترپروف

هر روزه ابزار های و تجهیزات به روز و متنوعی برای ساختمان سازی وارد بازار می شوند تا روند کار را برای ما آسان تر کنند امروزه دیگر کمتر از روش سنتی دوغاب استفاده می شود و مواد بهتری برای آن تولید شده اند.
از جمله بهترین ملات برای بندکشی خمیر بندکشی واترپروف است برایبندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واتر پروف نیازی به افزودن هیچ حلال یا آب و سیمان نخواهدی داشت فرمول این خمیر کاملا بر پایه تکنولژی نانو تهیه شده و ترکیبی از رزین های اکریلیک و فیلر های معدنی است و خمیر بندکشی واترپروف در رنگ های متنوعی در بازار وجود دارد در نتیجه می توانید خمیر متناسب با رنگ سرامیک هایتان را خریداری و استفاده کنید.
نحوه اجرای بندکشی سرامیک یا خمیر بندکشی واترپروف بسیار ساده است فقط کافیست به وسیله قلم بندکشی یا کاردک مقداری خمیر برداری سپس فاصله بین کاشی ها یا سرامیک ها را با آن پرکنید و اجازه دهید خمیر خشک شود.

چگونه کاشی و سرامیک را به راحتی در منزل درزگیری کنیم

مزایای خمیر بندکشی واترپروف

. ملات های سنتی به مرور زمان به وسیله مواد شوینده و آب شسته می شوند بنابراین کارایی و ماندگاری بالای نخواهد داشت در عوض بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واترپروف دوامی بیش از 5 برابر روش های سنتی دارد به علاوه مقاومت قابل توجهی در برابر آب و انواع موادشوینده از خود نشان می دهد. این ویژگی بسیار مهمی جهت جلوگیری نفوذ آب به لایه های زیرین بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
. این خمیر مایه خاصیت ارتجاعی داردو بر اثر راه رفتن روی سرامیک به هیچ عنوان استحکام خود را از دست نمی دهد.
. به کار بردن این نوع خمیر از رشد قارچ و کپک جلوگیری خواهد کرد به همین دلیل بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واترپروف بهداشتی تر است این ویژگی خمیر واترپروف را به بهترین ملات برای بندکشی تبدیل کرده است.

بندکشی با پودر بندکشی


از پودر بندکشی نیز می توانید برای درزهای بین سرامیک ها بهره بگیرید روش تهیهآن هم بسیار ساده است تنها باید مقدار آب را به پودر اضافه کنید تا آماده شود. از مزایای استفاده از پودر بندکشی می توان به استحکام بالا و طول عمر زیاد آن اشاره کرد . در ضمن این پودر از نفوذ رطوبت به لایه های زیرین ممانعت می کند.
انواع پودرهای بندکشی عبارتند از :
. پودر بندکشی نانو
. پودر بندکشی آنتی باکتریال
. پودر بندکشی رنگی
. پودر بندکشی ضد آب

بندکشی سرامیک با چسب بندکشی

در این روش سطح زیر کار بسیار اهمیت دارد و باید پیش از شروع کار آن را به خوبی تمیز کرد چون چسب بندکشی بسیار محکم است و اگر روی سطحی بریزد به آسانی پاک نخواهد شد ابتدا چسب را بین سرامیک ها بکشید بعد با استفاده از یک پارچه چسب های ضاافی را به سرعت پاک کنید و در آخر هم باید اجازه دهید تا چسب چند ساعت مانده و کاملا خشک شود .
چسب بندکشی روند ترمیم بندکشی را آسان و سریع می کند و هنگام خرید این چسب حتما به رنگ سرامیک و زیر ساخت سطح دقت نماید .

سخن پایانی


در این مقاله شما با انواع بندکشی سرامیک و بهترین ملات برای بندکشی آشنا شدید و ابزار بند کشی سرامیک را شناختید حال لازم است چند نکته را هم به شما یاد آوری کنیم تا بعد از اتمام کار آن هارا رعایت نمایید:
.. پس از بندکشی بهتر است به مدت 12 ساعت روی سرامیک و کاشی ها قدم نگذارید تا کاملا خشک و محکم شوند.
. بهتر است سرامیک را با مواداسیدی نشویید تا دوام بندکشی بیشتر شود.
. در صورتی که بند چند سال دوباره فضای بین سرامیک هاخالی شد می توانید مجددا این روند را تکرار کنید.

صفحه های پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )