انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی

بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی برای راحتی شما

زمانی که قصد خرید توالت فرنگی جدیدی داریم یکی از فاکتور هایی که باید در نظر داشته باشیم مربوط به سیستم تخلیه توالت فرنگی است. در واقع سیستم های مختلف تخلیه به دلیل تفاوت هایی  که دارند در انتخاب های ما تاثیر گذار هستند این موضوع باعث می شود که ما پیش از خرید توالت فرنگی عواملی همچون مکانیزم تخلیه توالت فرنگی را حتما در نظر داشته باشیم در این مقاله در مورد بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی صبحت خواهیم کرد .

اهمیت نحوه تخلیه آب توالت فرنگی در کارایی توالت فرنگی و تنوع در آن ها این موضوع را برای خریداران مهم می کند بنابراین اگر شما هم برای سرویس بهداشتی های خود و یا محل کار به دنبال خرید توالت فرنگی مناسب هستید در این مقاله با ما همراه باشید در ادامه ما شما را با انواع تخلیه توالت فرنگی و مزایا و معایب هر یک آشنا خوداهیم کرد.

توالت فرنگی های موجود در بازار هر کدام از یکنوع سیستم تخلیه استفاده می کنند  که دارای مزایا و معایب گوناگونی است این سیستم ها هر کدام دارای عملکرد متفاوتی هستند و از آنجایی که مشکل هدر رفت آب توالت فرنگی در بحران آب بسیار مهم است پس از انتخاب یک سیستم تخلیه توالت فرنگی مناسب به صرفه جویی در مصرف آب کمک خواهد نمود.

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی

سیستم های توالت فرنگی را می توانیم در چهار دسته زیر تقسیم بندی کنیم:

1- سیستم تخلیه آبشاری یا ریزشی

2- سیستم تخلیه گردابی

3- سیستم تخلیه واترجت

4- سیستم تخلیه توربوجت

 

سیستم تخلیه ریزشی یا سیستم تخلیه واش داون به این صورت عمل می کند که آب را از داخل مخزن به لبه های درونی کاسه توالت فرنگی روانه می کند و سپس از سوراخ خایی که درون کاسه توالت فرنگی تعبیه شده است به سمت پایین ریزش پیدا می شود در این سیستم تخلیه توالت فرنگی عمل شستشو از بالا و ار لبه های فرنگی به سمت پایین انجام می شود. تنها عیب این سیستم تخلیه این است که حجم آب مصرفی آن نسبتا بالا است در این سیستم تخلیه توالت فرنگی بین 3 تا 7/5 لیتر آب مصرف می شود.

2- سیستم تخلیه گردابی(Vortex)

در سیستمتخلیه گردانی تخلیه آب از داخل مخزن توالت فرنگی به درون بدنه نشیمنگاه توالت هدایت و از آنجا وارد کاسه فرنگی می شود و با عمل چرخش گردابی شکل سیستم تخلیه توالت فرنگی انجام می شود تخلیه این نوع سیستم زمان بیشتری نسبت به سیستم تخلیه ریزشی می برد و همچنین حجم آب مصرفی آن زیاد است ولی میزان صدا ایجاد شده در هنگام تخلیه از سیستم ریزشی کمتر و از دیگر مزایای آن این ایت که احتمال گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی و..... خیلی کم است.

3- سیستم تخلیه واترجت(Water Jet)

سیستم تخلیه واترجت از جدیدترین سیستم های تخلیه محسوب می شود که از روش شوتینگ استفاده می کند در این نوع سیستم تخلیه توالت فرنگی علاوه بر دارا بودن سوراخ خای سیستم ریزشی آب از طریق کانالی به شوتینگی که در عمق کاسه قرار داده شده است به بیرون هدایت و عمل تخلیه با فشار انجام می شود به عبارت دیگر این نوع سیستم تخلیه توالت فرنگی از سیستم تخلیه ریزشی برای شستشویی کاسه توالت فرنگی واز سیستم شوتینگ برای تخلیه کامل توالت فرنکی استفاده می کند.
مزیتی که این نوع سیستم تخلیه توالت فرنگی دارد این است کخه حجم آب مصرفی و زمان مورد نیاز برای تخلیه در این سیستم کمتر از مدل های قبلی است. همچنین صدای کم در هنگام تخلیه از مزیت های دیگر این نوع سیستم محسوب میشود.


4-سیستم تخلیه توربوجت(Turbo Jet)

سیستم تخلیه توربوجت نیز همانند سیستم تخلیه واترجت از مکانیزم شوتینگ استفاده می کند تفاوت سیستم تخلیه توربوجت با سیستم تخلیه واترجت در مکانیزم شستشویی کاسه توالت فرنگی است همانطور که متوجه شدید در سیستم تخلیه واترجت شستشوی کاسه تخلیه توالت فرنگی همانند سیستم ریزشی انجام می شود در این نوع سیستم تخلیه توالت فرنگی علاوه بر سیستم شوتینگی که در کف توالت فرنگی تعبیه شده است در بالای کاسه نیز دو سیستم شوتینگ دیگر قرار داده شده است که باعث می شود عمل تخلیه در مدت زمان کمتر و با مصرف آب کمتر در مقایسه با دیگر مدل ها صورت پذیرد زمان تخلیه در این نوع سیستم کوتاه تر حدود 5 ثانیه است.


معرفی بهترین نوع سیتم تخلیه توالت فرنگی

اگر بخواهیم به بررسی شیوه های ارائه شده در انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی بپردازیم همان طور که ارائه شد هر کدام دارای ویژگی های مثبت و منفی هستند اگر میزان مصرف آب و زمان تخلیه بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی را به عنوان شاخص در نظر بگیریم قطعا مدل سیستم تخلیه توالت فرنگی توربوجت( Turbo Jet) را معرفی خواهیم کرد . استفاده از سه شوتینگ در تخلیه مصرف آب بسیار کمتر و تخلیه سریع تر همگی از محاسن این سیستم تخلیه توالت فرنگی است. اما مدل فوق مخزن خروجی آبش حدود 4/5 سانتی متر طراحی شده است بنابراین احتمال گرفتگی در آن وجود دارد.
با توجه به این امر به نظر می رسد نمی توان یک سیستم مشخص تخلیه را برای توالت فرنگی به عنوان بهترین و منحصر به فرد ترین شیوه نام برد که تمامی نیازهای مارا برطرف می کند بنابراین بهتر است بر اساس نیازها و معیار های در نظر خودتان شاخص مهم هستند یکی از شیوه های تخلیه توالت فرنگی را انتخاب کرده و بر اساس آن توالت فرنگی مناسب خریداری کنید.


شوتینگ تخلیه توالت فرنگی

شوتینگ تخلیه توالت فرنگی یعنی آب به شکل پرتابی از خروجی توالت فرنگی شما خارج می شود که این مکانیزم نسبتا نوین باعث افزایش سرعت تخلیه کاسه توالت فرنگی شده و همچنین به کاهش مصرف آب کمک می کند ان مکانیزم در ورود و خروج سیستم تخلیه توربوجت و در خروج آب از کاسه توالت در سیستم تخلیه واترجت کاربرد دارد.

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی

صفحه های پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )