علت صدای لوله های آبصفر تا صد لوله کشی فاضلاب

آیا دنبال نصب لوله کشی فاظلاب برای منز ل جدید خود هستید ؟یا درباره روش های نصب لوله های فای فاضلاب آگاهی لازم را دارید؟ قبل از هر چیزی باید بدانید که این روش ها از نظر متریل وقطر لوله های بکار رفته باهم متفاوت هستند.

آیا به دنبال نصب که یک خانه را انشعاب شهری یا خط فاظلاب اصلی زیر خیابان متصل میکند لوله کشی جابنی اگو نامیده می شود. این لوله معمولایک لوله 10سانتی متری است که ئر زیر خط یخبندان دز کانالی که به درستی آماده شده و شیب دار است پوشاک می شود رعایت شیب مناسب مهم ترین موضوع لوله کشی فاظلاب زیرا تعین کننده تخله انواع لوله فاظلاب بانیروی گرانشی زمین خواهد بود. فرآینده نصب اولیه فاظلاب جانبی جدید را می توان به پنج مرحله اصلی تقسیم کرد.

تمام جرئیات نصب توسط مرجع محلی کنترل می شود و باید به واسطه یک یا چند بازرش تایید شود. در مقاله اطلات اولیه در مورد نحوه نصب خطوط فاضلاب را در اختیار شما قرار می دهیم.

چه زمانی سیستم لوله کشی جدید مورد نیاز است؟

با توسعه جوتمع شهری و افزایش ساخت وسازها نصب خط لوله کشی فاضلاب جدید برای خانه های نوساز باز سازی  های فعلی همیشه مورد توجه همه گان بوده است. علاوه بر این همان تور که تقاضا برای خانه ها به طور تصاعدی می یابد نیاز به گسترش و نوسازس سیستم های دفع فاظلاب نیز بیشتر می شود. اصول لوله کشی فاظلاب شهری باید یکی از اولین کارهایی باشد که در یک ساختمان جدید انجام می شود تا از مشکلات بعدی که اصلاح آنها دشوار است جلو گیری شود. 

چه تجهیزاتی برای نصب لوله فاضلاب مورد نیاز هستند؟

عامل مهمی که باید درهنگام جستجوی خط فاضلاب از خانه به خیابان در نظر گرفت طول عمر است علاوه براین چارچوب زمانی مواد مصرفی توانایی آن ها برای مقاومت در برابر شرایط طبیعی را تعیین می کند در اینجا برخی از مواد رایج مورد استفاده را ذکر می کنیم .

در حال حاضر اکثر متخصصان بتن را به عنوان گزینه اصلی برای زیر ساخت های نصب اتصال فاضلاب شهری اگو فرض می کنند علاوه بر این بتن نیاز به تعمیر و و نگهداری همیشگی ندارد و بادوام است. بتن به راحتی در دسترس است در بابر پوسیدگی مقاوم و در هر شرایطی قابل استفاده می باشد
علاوه بر این بتن با محیط زیست سازگار است و معمولا برای مدت طولانی بدون تخریب دوام می آورد. با این بتن نیاز به بررسی منظو دارد و در حین نصب مستعدد شکستگی است از این رو به صورت دوره ای به مزاقبت و رسیدگی مناسب و دقیق نیاز دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر لوله کشی ساختمان بتنی نیز مطالعه کنید .

2- فولاد

لوله های فولادی بادوام مستحکم و مقاوم هستند اما جدیدا مورد پسند همگان قرار نمی گسرند و طرفداران خود را از دست داده اند لوله های فولادی در دونوع تولید می شوند : آهن گالوانیزه و چدن از جمله معایب استفاده از فولاد زنگ زدگی آن هاست که باعث کاهش طول عمر آن ها می شود در عین حال پس اززنک زدگی نیاز به تعمیر و تعویض مکرر دارند علاوه بر این مراحل ساخت فولاد تا تهیه و حمل و نقل پر هزینه خواهد بود.


3- پلاستیک

اکثر پیمانکاران لوله پلاستیکی را به دلیل سهولت استفاده به عنوان اولین گزینه در لوله کشی فاضلاب در نظر می گیرند علاوه بر این لوله های پلاستیکی را می توان در اندازه ا و وزن مختلف با ماندگاری بالا تهیه کرد کارشناسان استفاده از لوله های پلاستیکی را به ویژه در مناطق زلزله خیز توصیه می کنند لوله های پلاستیکی در حال حاضر به تدریج جایگزین لوله های چدنی شده اند این لوله ها نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند و دارای ساختار مناسب و استحکام بالایی هستند .

فرآیند نصب خط فاضلاب شهری

یکی از چالش های برانگیزترین اصول لوله کشی فاضلاب شهری فرآیند نصب لوله ها است که نیاز به تخصص و تجربه دارد علاوه بر این لوله فاضلابی که خانه شما را به خط اصلی فاضلاب یا انشعاب شهرداری متصل می کند به عنوان یک خط لوله جانبی شناخته می شود لوله کشی جانبی یک لوله 10 سانتی متری است که در زیر خط یخبندان در یک کانال شیب دار و به خوبی آمماده مدفون شده است شیب لوله های فاضلاب شهری تعیین می کند که لوله چگونه از طریق نیروی گرانش تخلیه شود.
در ادامه مراحلی ذکر می کنیم که باید هنگام نصب خط فاضلاب جدید رعایت شوند.

علت صدای لوله های آب

1- عمق لوله را تعیین کنید

همیشه نصب اتصال فاضلاب شهری را با تصمیم گیری در مورد ارتفاع هر لوله شروع می کنیم اغلب تاسیسات مسکونی از فاضلاب اصلی خانه شروع می شوند که معمولا روی فونداسیون قرار دارند سپس خط به شعبه اصلی شهر در یک نقطه اتصال به نام تپ می پیوندد. برای تعیین ارتفاع می توانید از یک GPS یا سطح لیزری استفاده کنسد.

2- شیب را محاسبه کنید

نتایج به دست آمده از عمق و طول لوله مبنایی را برای محاسبات شیب لوله های فاضلاب شهری فراهم می کند.
. کاهش کل ارتفاع= ارتفاع نقطه پایان- ارتفاع نقطه شروع .
. برای به دست آوردن شیب= (افت کلی) / ( طول کل پروژه یا بلندی لوله )
حداقل شیب استاندارد برای اکثر خطوط جانبی معمولا 2 درصد است حتی اگر شیب واقعی بیشتر از حد استاندارد باشد باید در محدوده الزامات قوانین محلی تایید شود علاوه بر این شیب تند ممکن است منجر به گرفتگی مایعات شود. در عین حال شیب کم نیز سرعت کافی برای تخلیه کار آمد را ایجاد نمی کند.

3-کانال را حفر کنید و هوا گیری را در نظر بگیرید


حفر کانال یا ترانشه را با احتیاط انجام دهید تا اختلال در خاک به حداقل برسد آشفتگی خاک را می توان با فشرده سازی به حداقل رساند این کار تنها با داشتن دانش کافی از نقطه پایان لوله و حفر یک کانال باریک امکان پذیر است.
علاوه براین اطمینان حاصل کنید که کانال صاف و فشرده است و با استاندارد شیب لوله های فاضلاب شهری مورد نظر مطابقت می کند از ماسه برای شیب دادن به خاک استفاده کنید و قبل از گذاشتن لوله ها منطقه را به خوبی تنظیم کنید.

4- لوله را نصب کنید

یکی از مهمم ترین اصول لوله کشی فاضلاب شهری نصب درست لوله هاست هر لوله را از انتهای پایین خط نصب کنید و به سمت ارتفاع بالا بروید انتهای هر بخش لوله باید رو به بالای تپه نصب شود تا خنشتی کاهش یابد.

5- کانال را پر کنید

زمانی که نصب کامل شد و تمام الزامان بازرسی را رعایت کردید پر کردن کانال را شروع کنید برای ازبین بردن فضای خالی و محافظت از لوله با یک لایه ماسه شروع کنید برای جلوگیری از ته نشین شدن در آینده در حالی که هر هر لایه را متراکم می کنید لایه های خاک را اضافه کنید.

چگونه سیستم لوله کشی فاضلاب خانه خود را حفظ و نگهداری کنیم

بررسی منظم سیستم با بررسی سالانه یا نیم ساله می تواند موثر ترین روش برای نگهداری از فاضلاب شهری باشد. فر آیند نگهداری نیازمند به بررسی وضعیت خاک تهاجم درختان و ریشه ها و وضعیتکلی خط فاضلاب است.
علاوه بر این برای اطمینان از درستی نصب لوله ها از یک شرکت حرفه ای کمک بگیرید تا خدمات تخصصی تعمیر و نگهداری را به شما ارائه دهند قبل از استخدام آن ها بررسی های لازم را انجام دهید تا از شایستگی آن ها مطمئن شوید

جمع بندی

نصب لوله باید با دقت و با رعایت قوانین شیب لوله های شهری انجام شود فرقی نمی کند که لوله در داخل سازه نصب شود یا بیرون اصول لوله کشی فاضلاب شهری یکسان خواهد بود بسته به مواد لوله فاضلاب کارها می تواند ساده تر یا پیچیده تر باشد در مواردی کاربا لوله سخت تر خواهد بود و فر آیند نصب لوله فاضلاب به نیروی کار و تجهیزات اضافی نیاز دارد.
در ابتدای نصب اتصال فاضلاب شهری اگو باید تعیین کنید که لوله چقدر باید پیش برود اطلاعات مهم دیگر تعیین ارتفاع نهایی نصب است ارتفاع اولیه و نهایی هر دو باید در نقطه داخلی لوله اتصال درست در قسمت میانی لوله اندازه گیری شود . از آنجایی که این اقدامات کاملا تخصصی هستند پیشنهاد می کنیم برای اطمینان از نصبدرست لوله ها از مشکلات اححتمالی در آینده از شرکت ها و پیمانکارهای حرفه ای امیران سرویس کمک بگیرید.

صفحه های پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )