بررسی علت آمدن چاه دستشوییعلت بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی چیست؟ راه حل

بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی و توالت فرنگی و ایرانی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است با آن مواجه شوید علاوه بر انتشار بسیار بد و زننده و کثیف شدن محیط اطراف نیز در این شرایط به شدت آزار دهنده است. برای جلوگیری از رخ دادن این مشکل کافیست بدانید که دلیل بالا آمدن آب توالت چیست؟ و چطور از آن جلوگیری کنیم؟ علاوه بر این باید بدانیم که آگر آب چاه فاضلاب سرویس بهداشتی بالا آمد چه کاری بایدانجام دهیم؟ با لوله بازکنی امیران سرویس همراه باشید تا نکات مفیدی را در این زمینه ارائه دهیم.

علت بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی

قبل از بررسی راهکارهای مناسب برای رفع مشکل  بالازدن فاظلاب از چاه توالت لازم است دلایل اصلی رخ دادن این مشکل را بدانیم. بدون شک وقتی دلیل یک مشکل را بدانیم  راحت تر می توانیم برای رفع ان راه حا ارائه دهیم. ازمهم ترین دلایلی که باعث میشود آب وفاظلاب از چاه دستشوییایرانی وفرنگی بالابییاید عبارتند از 

بالا زدن آب توالت فرنگی و ایرانی به دلیل گرفتگی سیفون

اصلی ترین ورایج ترین دلیل بالا زدن چاه فاظلاب توالت گرفتگی در قسمت سیفون آن می باشد. عدم استفاده ازآب زیاد برای شستشوی مسیر عبور فاظلاب در توالت ایرانی وفرنگی باعث تجمعمواد مختتلف در سیفون میشود. به همین دلیل به به مرور پساب هاوفاظلاب به راحتی نمی تواند وارد چاه اصلی شوند ومشک بالا آمدن فاظلاب رخ می دهد. اگر به صورت مرتب آب با فشار زیاد وارد چاه دستشویی وشود بدون شک این مشکل رخ نخواهد داد.

باگذشت زمان واستفاده ی زیاد از سروویس بهداشتی ممکن است جداره های لوله فاظلاب بامواد مختلف دچار گرفتگی شود پرز ومو وغیره و وروسوب های ایجاد شده در در جداره لوله های فاظلاب اصلی ترین دلیل ای گرفتگی هستند. برای رفع مشکل در این شرایط ابتدا باید بررسی کنید که محل گرفتگی دقیقا کجاست؟ لوله فاظلاب در منزل شما دچارگرفتگی شده است یا سایر واحد های آپارتمان نیز با همین مشکل مواجه شده اند؟
اگذ تنها از واحد ومنزل شماوآب چاه فاظلاب دسشویی بالا میریزند در گرفتگی قبل از لوله اصلی فاظلاب است. چنانچه سایر واحد های آپارتمانتان نیز باهمین مشکل مواجه هستند شک نکنید که لوله فاظلاب اصلی و مرکزی دچار گرفتگی شده است. در این شرایط بهترین راهکار تماس با تیم های لوله بازکنی بافنر برقی می باشد.

بالا زدن چاه فاضلاب به دلیل گرفتگی کاسه توالت

افتادن اشیای مختلف از قبیل ساعت گوشی موبایل اسباب بازی وهمچنین تجمع دستمال کاغذی و غیره باعث گرفتگی کاسههه توالت میشود. به همین دلیل آب براحتی نمی تتواند وارر چاه فاضلاب شود و اممکان بالا زدن آب از دستشویی وجود خواهد داشت اگر شی خاصی درون توالت گیر کردده است باید با چنگک و گیره های مخصوص یا قلاب فلزی آن را بیرون بکشید.


بالا زدن آب دستشویی به دلیل پرشدن چاه

در منازل و ساختمان هایی که به فاضلاب مرکزی و شهری متصل نمی باشند فاضلاب وارد چاه داخل حیاط می شود این چاه دارای ظرفیت محدودی بوده و لازم است در زمان مناسب تخلیه شوند بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی در بسیاری از مواقع می تواند به دلیل پرشدن چاه باشد. برای جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت در منزل و حل مشکل بهترین راهکار تماس با تیم های تخلیه چاه می باشند.

بررسی علت بالا آمدن چاه دستشویی

روش های رفع بالا آمدن آب توالت ایرانی و فرنگی


با توجه به مواردی که در طول متن به آن اشاره شد. با چند روش می توان در صورت مواجه شدن با صحنه بالا زدن آب از چاه فاضلاب دستشویی ایرانی و فرنگی این مشکل را رفع کرد:

رفع گرفتگی سیفون با مواد شوینده


اغلب گرفتگی های سیفون توالت فرنگی به علت تجمع مدفوع و غیره و همچنین رسوب لایه های چربی در جداره لوله ها می باشند به همین دلیل می توان از مواد شوینده استفاده کرد. مواد شوینده قوی را داخل توالت بریزید و صبر کنید تا گرفتگی ها رفع و آب تخلیه شود اگر با این روش مشکل حل شد حتما پس از تخلیه کامل توالت آب گرم با فشار زیاد درون چاه بریزید علاوه بر این حتما پس از استفاده از توالت ایرانی و فرنگی آب به مقدار زیاد درون چاه بریزید تا دچار گرفتگی نشده و بوی بد در سرویس بهداشتتی منتشر نشود.

رفع بالا آمدن چاه فاضلاب توالت با محلول

استفاده از محلول های چاه بازکنی در برخی از مواقع می تواند گرفتگی های سیفون و لوله منتهی به چاه فاضلاب را رفع کند. محلول مخصوص را خریداری کنید و داخل توالت بریزید اگر به مرور متوجه شدید که آب تخلیه میشود مجددا آب گرم را به مقدار کم درون چاه بریزی اگر مشکل حل نشد به هیچ عنوانن نباید آب به مقدار زیاد وارد چاه دستشویی کنید چون مشکل چند برابر میوشد و محیط اطراف و کف سرویس بهداشتی آلوده میشود.

بازکردن لوله فاضلاب دستشویی با چنگک و گیره


گر بررسی کردید و متوجه شدید که به دلیل گرفتگی لوله منتهی به چاه فاضلاب آب از توالت بالا نمیزند می توانید از گیره و چنگک و همچنین قلاب فلزی استفاده کنید گیره های مخصوص چاه بازکنی را وارد سیفون و لوله تتوالت کنید و مواد انباشته شده در مسیر آن را به بیرون بکشید دقت داشته باشدکه به هیچ عنوان نباید گرفتگی ها را به سمت جلو حرکت دهید..

بازکردن چاه توالت با فنر


به عنوان آخرین راهکار می توان به استفاده از فنر برقی اشاره کرد دقت داشته باشید که سرعت عمل در حل این مشکل اهمیت زیادی دارد و بهتر است هر چه سریع تر با تیم های لوله بازکنی تماس بگیرید فنر های برقی با مته ای فلزی وارد لوله چاه فاضلاب شده و گرفتگی ها را رفع می کند علاوه بر این تیم های می توانند تشخیص دهند که آیا چاه پر شده است یا تنها یک گرفتگی ساده بوده وبافنر زنی قابل حل است؟؟

نکات مهم در صورت بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی

تفاوتی ندارد که چاه توالت ایرانی بالا زده است و یا توالت فرنگی در هر صورت چند نکته مهم زیر را در این شرایط باید مدنظر داشته باشید:
. در صورت بالا زدن آب از چاه مجددا نباید درون چاه آب بریزید چون سطح آب و فاضلاب افزایش پیدا می کند و محیط اطراف را کثیف خواهد کرد.
. اگر دلیل گرفتگی را نمی دانید بهتر است به جای از دست دادن زمان با تیم های لوله بازکنی تماس بگیرید.
. اگر به دلیل افتادن اشیا آب چاه فاضلاب بالا زده است بدون تجهیزات سعی نکنید آنها را چاه خارج کنید چون ممکن است به شی ضربه وارد شود وبه سمت جلوحرکت کند.
. اگر در حین استفاده از سرویس بهداشتی متوجه تخلیه کند و آهسته آن شدید برای جلوگیریاز بالا زدن آب حتما به صورت مرتب فلاش تانک را بکشید ات فشار آب مانع از تجمع مواد مختلف و گرفتگی های شدید سیفون و لوله فاضلاب شود.
علاوه بر کثیف کاری های زیادی که این مشکل به همراه دارد امکان ایجاد نم و رطوبت روی دیوار و کف سرویس بهداشتی نیز وجود دارد به همین دلیل می توانید در هر ساعت از شبانه روز که با این مشکل مواجه شدید با شعب شمال جنوب و شرق و غرب لوله بازکنی تهران امیران سرویس بگیرید . سرویس کاران این مجموعه با تجهیزات پیشرفته به محل اعزام و بدون کثیف کاری و تخریب مشکل را رفع خواهند کرد.

صفحه های پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )