گرفتگی سینک آشپزخانه

رفع بوی بد فاضلاب -روش های از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب؟!

علت بوی بد فاضلاب در آپارتمان چیست؟ چرا بوی فاضلاب در آشپز خانه ، توالت، حمام و طبقه اول می پیچد؟ روش  تضمینی رفع بوی بد فاضلاب چیست؟ پاسخ تمام سوالات و روش رفع بو تضمینی اینجاست.

به طور معمول روزانه بسیاری از ساختمان های اداری تجاری و مسکونی استان تهران با مشکل بوی ید فاضلاب دست وپنجه نرم می کنند.

مشکلی که اگر در آپارتمان های مسکونی به وجود آید، آرامش را از ساکنین آن ساختمان سلب میکندو زندگی برایشان سخت و غیر قابل تحمل می شود. واگر در ساختمان های اداری و تجاری این مشکل پیش آید قطعا برای کارکنان آن بخش و هم برای مشتریان و مراجعه کنندگان آزار دهنده خواهد بود.

به همین خاطر است که روزانه بسیاری از مردم به دنبال حل قطعی و تضمینی برای رفع بوی بد فاضلاب در تهران هستند.

در این مطلب قصد داریم هر آنچه در مورد بوی فاضلاب علت بو دادن لوله فاضلاب و روش های از بین بردن آن در خانه نیاز دارید معرفی نماییم پس با امیران سرویس (شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران) همراه باشید.

گاز فاضلاب چیست؟

گاز فاضلاب مخلوطی از گازهای معدنی است که شامل ترکیباتی مانند سولفید هیدروژن آمونیاک دی اکسید کربن متان نیتروژن و هیدروژن می باشد.

در حالی که این مواد ممکن است برای اکثر مردم معنی نداشته باشد اما باید بدانید که تماس مستقیم با گاز های آزاد شده با ترکیبی از این مواد تشکیل دهنده می تواند آسیب جدی به سیستم تنفسی یا حتی مرگ را داشته باشد.

به همین دلیل می گویند عوارض استشمام بوی فاضلاب بسیار خطرناک و کشنده است.

با این حال گفته شده بوی گاز های فاضلابی که در ساختمان ها شنیده می شوند عمومابرای ساکنان مضر نیستند.

رفع سریع بوی بد فاضلاب از توالت ، آشپز خانه و حمام

برای از بین بردن بوی بد فاضلاب از دستشویی ( توالت) آشپز خانه و حمام 1فنجان جوش شیرین را به همراه یک لیوان سرکه سفید در لوله فاضلاب بریزید و اجازه دهید 30 دقیقه بماند سپس با آب سرد لوله را شستشو دهید این کار را هفته یکبار انججام دهیدتا از ایجاد بوی فاضلاب جلوگیری کنید. همچنین به طور مرتب درون لوله ها آب بریزید تا شترگلو خشک نشود.

اولا باید اشاره کنیم که ترکیبی از این مواد تشکیل دهنده می تواند باعث انتشار بوی بد می شود. اما در پایین ترین غلظت ممکن است توسط بینی انسان قابل تشخیص نباشند.
و برخی دیگر از این مواد با این که برای سلامت انسان مضر هستند اما بوی بدی ندارند و می توان گفت این گازها بسیار خطرناک تر از گازهای بد بو هستند.
دلیل عمده بویها، سولفید هیدروژن و آمونیاک هستند که عامل اصلی می باشند.

علت بوی بد فاضلاب چیست؟

بیساری از گازهای نام برده شده می توانند از طریق سیستم لوله کش فاضلاب ساختمان وارد طبقات شوند. در واقع بایدگفت علت بوی فاضلاب در طبقه اول که بیشترین شکایات ساکنین ساختمان را در بر دارد نیز به همین خاطر است.
در بیشترین موارد این گازها از طریق زیر زمین توالت واحدهای نگهبانی ساختمان و غیره به طبقات نفوذ می کند.

در ادامه این مطالب تمامی علل بوی بد فاضلاب در توالت حمام زیر زمین طبقه اول و طبقات دیگر ظرفشویی آشپز خانه و غیره را بصورت تفکیک شده توضیح داده ایم.
در زیر رایج ترین دلایل انتشار این بو در ساختمان توضیح داده شده است:


1- خشک کردن شترگلویی:

دلیل وجود آب در شترگلویی یا لوله U شکل جلوگیری از ورود گازهای نام برده شده و نهایتا پیشگیری از انتشار بویبد فاضلاب است.
آب داخل شترگلویی گازهای ترکیبی سولفید هیدروژن، متان، نیتروژن و هیدروژن را در خود حل می کندو مانع از انتشار آنها به فضای ساختمان می شود.
مهندسی غیر استاندارد و وجود مشکل در سیستم لوله کشی ساختمان می تواند باعث خشک شدن آب شترگلویی گردد و نبود آب هم قطعا انتشار بوی بد گازههای فاضلابی را به همراه خواهد داشت.

فنرزن چاه توالت

2- وجود جامدات و فضولات در شترگلویی:

ساختار U شکل شترگلویی باعث شده تا لوله مانندد تله ای عمل کند که باعث شود بخشی از فضولات و مواد جامودی که قرار است وارد چاه شوند در آنجا گیر کنند.
این عامل سبب می شود طی استفاده از لوله ها مثل زمانی در سینک ظرف می شویید آن مواد به مرور زمان فاسد شوند و فاسد شدن این مواد می تواند بوی آزار دهنده ای را ایجاد کند.
این مشکل در تمام موارد با استفاده از دریل و فنر برقی مخصوص قابل رفع است و اصلا مشکل جدی محسوب نمی شود.

3-گازهای سپتینک:

فضولات چاه های فاضلابی توسط باکتری های ی هوازی تجریه می شود.
تجزیه شدن باکتری های چاه باعث ایجاد گاز های می شود که سولفید هیدروژن ، آمونیاکک، دی اکسید کربن، متان ، نیتروژن و هیدروژن نام دارند.
این گازاگر غلظت کمی داشته باشند علت بوی فاضلاب خانه خواهند بود و در غلظت بالا همانطور که توضیح داده شد باعث صدمه دیدن دستگاه تنفسی و حتی مرگ می شوند.
برای جلوگیری از انتشار این گازها در مسیر لوله ها از شتر گلویی یا همان زانویی استفاده می کنند تا آب مانع از خروج گازها شود.

چاه بازکنی کاشانی

4- فاسد شدن پسماند مواد غذایی در لوله ها:

این اتفاق معمولا در آشپزخانه می افتد. زمانی که شما از سینک ظرف شویی استفاده می کنید خواه یا ناخواه روغن و بعضی از مواد غذایی داخل لوله میریزند.
همین مورد سبب می شود پس از مدتی پسماند مواد غذایی رسوب بگیرند فاسد شوند و بوی بد را ایجاد کنند.
برای خارج کردن این موارد بهترین راه حل همانطور که در تصویر هم میبینید فنر برقی حرفه است.
حرکت دورانی فنر باعث می شود که تمامی مواد فاسد اعم از مواد غذایی موهای زائد وغیره به فنر بچسبند و به بیرون کشیده شوند یکی از روش های رفع بوی بد فاضلاب ساختمان ها همین مورد می باشد.

5- پر شدن چاه ویا نشت آن:

پر شدن چاه فاضلاب یکی دیگر از مشکلاتی است که باعث می شود بوی بد در ساختمانن بپیچد.
نشتی چاه هم میتواند به دلیل اشکال در چاه یا مرغوب نبودن زمین اطراف آن رخ دهد..
معمولا در چنین شرایطی آّ فاضلاب به سایر نقاط نفوذ می کند و باعث ایجاد بوی بد در ساختمان می شود.
به همین خاطر پیشنهاد می شود برای حل این موضوع از تخلیه چاه استفاده شود تا پس از تخلیه برای ترمیم چاه را لایروبی و کف تراشی نمایند.
در ادامه علل دیگر بوی بد فاضلاب در آپارتمان را با توجه به قسمت های مختلف خانه توضیح داده ایم .:

علت بوی فاضلاب در آشپزخانه

معمولا این بو به دلیل رسوب گرفتگی و ماندن مواد غذایی چربی و روغن در لوله کف آشپز خانه و فاسد شدن آنهاست.
رسوب گرفتگی لوله نیز به خاطر استفاده طولانی مدت در هر خانه ای رخ می دهد و یک امر طبیعی است که با فنر زنی برقی مشکل رفع می شود.
گاهی اوقات هم مشکل بوی بد فاضلاب در آشپز خانه از سیفون سینک ظرفشویی است که بهتر است باز شود و فضولات و آب های انباشته شده در داخل آن پاکسازی شوند.

علت بوی بد فاضلاب لباسشویی

چون لباسشویی در آشپز خانه قرار دارد و لوله تخلیه فاضلاب آن با کف از آشپز خانه مشترک است به همین دلیل علت قطعی آن همان است که در بخش قبل توضیح دادیم یعنی پسماند مواد غذایی رسوب و جرم چربی و روغن.

علت بوی فاضلاب از کولز

علت این بو 99% موارد استاندارد نبودن لوله ونت است شاید برایتان سوال پیش بیاید که لوله ونت فاضلاب چیست؟
در واقع لوله ای از چاه های داخلی ساختمان با استفاده از لوله ای به پشت بام کشیده شده تا بوی ید و گاز های فاضلابی را به خارج از ساختمان هدایت کند لوله ونت نام دارد.
ارتفاع این لوله از سطح پشت بام حدودا 2 متر باشد تا گازهای خارج شده از طریقدریچه کولر مجددا به داخل ساختمان باز نگردند.
علاوه بر اینکولر هم نباید در نزدیکی این لوله نصب شده باشد.

بوی فاضلاب هنگام بارنگی

معمولا زمانی که بارندگی وجود دارد سطح مایعات چاه فاضلاب نسبت به فضولات و جامدات آن بیشتر شده و بالا می آید برای حل این موضوعاز طریق یک لوله همان ونت نام دارد. گازهای ایجاد شده را به پشت بام و خارج از ساختمام هدایت می کنند.
اما گاهی اوقات گرفتگی این لوله یا جدا شدن آن در بخشی از مسیرها می تواند دلیل اصلی بوی بد چاه هنگام باران باشد.
به همین دلیل زمانی که این بو را استشمام می کنید باید برای رفع آن را از یک متخصص مشاووره بگیرید.

علت بوی فاضلاب از سینک ظرفشویی

شکایت از بوی بد فاضلاب سینک ظرفشویی در مشتریان شرکت امیران سرویس بسیار زیاد است.
منشع اصلی این بو سیفون زیر سینک طرفشویی است و همچنین رسوب گرفتگی و وجود مواد فاسد داخل لوله کف آشپزخانه نیز میتواند دلیل دوم این مشکل باشد.

علت بوی بد فاضلاب در طبقه اول

همانطور که در ابتدای این مطلب ودر بخش علت بوی فاضلاب چیست توضیح داده شد . وجود بوی فاضلاب در طبقه اول همان دلایلی می تواند که گفته شد.
اما برای تشخیص دقیق این مشکل باید حتما ساختمان توسط یک فرد متخصص بازدید شود.
به عنوان مثال گاهی اوقات مشتریان عزیز ما شکایتشان این که وقتی در طبقات بالایی مثلا چهارم یا پنجم از دستشویی و حمام استفاده می کنند بو در طبقه اول در قسمت توالت یا آشپزخانه میپیچد.
به همین خاطر برای رفع این بو و تشخیص دقیق علت آن باید یک سرویسکار مجرب از ساختمان بازدیدنماید.

علت بوی فاضلاب در خانه نوساز

علت وجود این بو در خانه های نوساز می تواند موارد بسیار زیادی باشد که مختصرا آنها را شرح می دهیم:
. استاندارد نبودن لوله کشی فاضلاب
. استاندارد نبودن ارتفاع لوله ونت
. استاندارددر سیستم فاضلابی منزل
. اشکال در حفر چاه
. وجود سیمان، قیر، شن و ماسه در لوله های فاضلاب و رسوب گرفتگی آنها
در اینگونه موارد نیز حتما باید در منزل توسط یک کارشناس بازدید شود.

علت بوی بد فاضلاب توالت

یکی از عمده ترین مشکلاتی که ساکنین ساختمان باآن سر و کار دارند. علت بوی بد فاضلاب دستشویی است.
یکی از دلایل اصلی بو نشت گاز سمی سولفید هیدروژن است. دلیل انتشار این گاز را می توان وجود اشکال در شترگلویی توالت دانست.
لازم به ذکر است علت بوی بد فاضلاب در حمام به خاطر مشترک بودن لوله های توالت باهم می تواند همین موارد باشد.
البته در بسیاری از موارد که توسط سرویسکاران شرکت امیران سرویس مشکل برطرف شده علت رسوب گرفتگی لوله ها بوده که با فنر زده مشکل تضمینی شده ایت.

علت بو فاضلاب در خانه

تمامی مواردی که در بخش بالا گفته شد می تواند دلیلی بر ایجاد بوی بد فاضلاب در منزل باشد. پس پیشنهاد می کنیم مطلب فوق را بصورت کامل مطالعه نمایید و اگر مشکلتان برطرف نشد حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

رفع بوی بد توالت فرنگی

بوی بد فاضلاب از تولات فرنگی از جمله مشکلاتی است که روزانه چندین تماس از سوی مشتری با ما برقرار می شودو همگی شکایتاز بوی توالت فرنگی دارند که شبیه گاز است باعث سردرد حالت تهوع سرگیجه می شود و بسیار بد بو است. مشکل بوی بد توالت فرنگی از بخش زیر آن است . چون سنگ فرنگی دارای سیفون است و داخل کاسه جمع می شود. قائدتا نباید بوی فاضلاب بدهد اما این تنها قسمتی نیست که باید به آن توجه کرد در حقیقت مهم ترین بخشی که می تواند به مشکل بخورد بخش زیر فرنگی است.

هنگامی که بوی بد فاضلاب از توالت فرنگی دارید ایراد از آب بندی و برخی قسمت های دیگر است که قابل رفع میباشد. این کاری نیست که خودتان بتواند انجام دهید ونیاز به متخصص کارشناسان در این زمینه دارد. سرویسکارن رفع بوی بد فاضلاب فرنگی شرکت امیران سرویس بصورت تضمینی این کار را برای شما انجام می دهند.

روش های خانگی برای رفع بوی بد چاه فاضلاب تضمینی

پس از مطالعه قسمت قبل اطلاعات مفیدی در مورد علل بوی بد فاضلاب در ساختمان کسب می کنیدو سپس نوبت به راه های برطرفکردن بوی بد فاضلاب می رسد.
در این بخش از مطلب میخواهیم با معرفی چند روش موثر شمارا در از بین بردنبوی فاضلاب کمک کنیم در حقیقت این روش های راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت در خانه هستند به شرطی که مشکل شما حاد و نیاز به سرویسکار جهت رفع بوی بد توالت نداشته باشد اگر به دنبال پاسخچکونه بوی فاضلاب را از بین ببریم هستید کافی است روش های زیر را مطالعه و انجامم دهید.

روش اول : محلول خانگی جوش شیرین و سرکه

. ابتدا 1/4 فنجان جوش شیرین را داخل لوله بریزید و 20 دقیقه صبر کنید.
. سپس یک فنجان سرکه سفید روی جوش شیرین بریزید و 30 دقیقه صبر کنید.
. بعد از آن یک کتری آب جوش را داخل لوله خالی کنید.
این روش برای ازبین بردن بوی بد آشپزخانه مناسب می باشد همچنین با این روش می توانید اقدام به از بین بردن بوی بد سینک ظرفشویی نیز بکنید.

روش دوم: پرکردن شترگلویی ها از آب

. تمام قسمت های خانه که شترگلویی یا زانویی دارند پیدا کنید( مثل توالت ، حمام، روشویی و ظرفشویی).
. هر دوهفته یکبار دولیوان یا بیشتر داخل لوله بریزید.
. اینکار سبب می شود آب موجود در شترگلویی از خارج شدن گازها جلوگیری کندو

روش سوم :مخمر نان و آب

. یک بسته مخمر نان را درون آب جوش بریزید تا حل شود.
. سپس آن را داخل لوله ای که بو از آنها می آید بریزید
. یک شبانه روز به آن وقت دهید تا درون لوله بماند.
. سپس لوله را آب جوش یا آب سرد شستشو دهید..

روش چهارم :ترکیب نوشابه جوش شیرین و سرکه سفید

. ابتدا یک بطری نوشابه آماده کنید و نصف آن را درون لوله بریزید
. سپس یک فنجان جوششیرین به آن اضافه کنید.
. حالا نوبت به خالی کردن یک لیوان سرکه سفید می رسد
. پس از گذشت نیم ساعت تا 1 ساعت یک کتری آب جوش داخل لوله بریزید.
این روش برای رفع بوی بد سرویس بهداشتی بسیار مناسب است و با استفاده از آن احتمالا بتوانید اقدام به رفع بوی بد توالت فرنگی یا رفع بوی بد توالت ایرانی نمایید. این روش را بر یاز بین بردن بوی بد چاه امتحان کنید تا نتیجه آن را ببینید.

روش پنجم : لیمو، نمک، جوش شیرین و تکه های یخ

. نمک و جوش شیرین را باهم ترکیب کنید و داخل لوله بریزید.
. حالا رووی آنها آب بریزید و 30 دقیقه صبر کنید..
. پس از آنکه تکه های یخ را به همراه لیمو روی لوله قرار دهید و صبر کنید تا یخ ها آب شوند.
. ودر آخر تکه های لیمو را بردارید و لوله را با آب بشویید.

صفحه های پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )