تخلیه چاه مولوی

تبدیل چاه قدیمی و کهنه به چاه نو

ترمیم و نوسازی چاه فاضلاب اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا با انجام این کار می توان از حفر مجدد چاه جلوگیری کرد و چاه را مانند روز اول نو کرد. تعمیر و بازسازی چاه می توان چاه را به چاهی نو تبدیل کند و چاه همانند روز اول شود. همچنین عملیات نوسازی چاه از اهمیت زیادی برخوردار است.زیرا چگونگی انجام این کار می توان در نتیجه کار تاثیر داشته باشد. چاه فاضلاب با گذشت زمان  و پس از مدتی استفاده فرسوده م کهنه می شود.چاه های قدیمی و کهنه روز به روز ضعف تر می شود و هر لحظه ممکن است دچار ریزش شوند. چاه کهنه و قدیمی را باید ترمیم و نوسازی کرد. شرکتهای تخلیه چاه می توانند با نوسازی با نوسازی و ترمیم چاه های کهنه  وقدیمی ریزشی  را مانند روز اول نو کنند. تخالیه چاه تاثیر زیادی در جلوگیری از تخریب چاه فاضلاب دارد به طوری که با تخلیه به موقع چاه میتوان چاه فاضلاب را ریزش و تخریب ایمن کرد. تخلیه چاه ریزشی و تخریب شده ترمیم چاه نوسازی آن تعمیر چاه کهنه و قدیمی و پاکسازی آن ،پاکسازی و بازسازی چاه های قدیمی و ریزشی تخلیه چاه جهت بازسازی آن تراش چاه کهنه و قدیمی لایروبی چاه های قدیمی نوسازی آن تراش چاه و لایروبی آن لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب لجن کشی چاه فاضلاب.

تخلیه چاه پیش از ترمیم و بازسازی چاه

قبل از ترمیم و بازسازی چاه ابتدا باید چاه را تخلیه کرد . تخلیه چاه پیش نیاز ترمیم چاه است و قبل از بازسازی چاه حتما باید چاه را تخلیه کرد تخلیه چاه خود می توان یکی از مراحل نوسازی چاه باشد  ودر روند اجرای عملیات تاثیر زیادی  داشته باشد با استفاده از تانکر مکنده تخلیه چاه به راحتی می توان فاضلاب چاه را در کمترنی زمان تخلیه کرد استفاده از تانرک مکنده مخصوص می توان سرعت انجام کار را بهبود بخشد. همچنین در صورت نبودن تانکر مکنده می توان از تانکر های معمولی حل فاضلاب استفاده کرد برای مکش فاضلاب از داخل چاه از پمپ ساکشن و کف تراشی استفاده کرد با تخلیه کامل چاه از فاضلاب و فضولات می توان مرحله بعدی عملیات نوسازی چاه را شروع کرد.

لایروبیو تراش چاه پس از تخلیه

بعد از انجام عملیات تخلیه چاه و پایان یافتن آن باید چاه خالی از هر گونه فاضلاب و آب باشد تا بتوان عملیات لایروبی و تراش چاه را شروع کرد. لایروبی و کف تراشی چاه مهم ترین بخش نوسازی چاه می باشد زیرا با انجام این کار بخش اعظمی از نوسازی چاه انجام شده است و چاه همانند روز اول خواهد بود. انجام درست این بخش اهمیت زیادی دارد. عملیات تراش و لایروبی چاه را فردی متخصص انجام می دهد. فرد متخصص لایروبی چاه وارد چاه را دیواره چاه را می تراشد تا به خاک برسد مواد لایروبی شده در چاه نیز باید از درون چاه خارج شوند که این کار را پس از پایان تراش چاه انجام می دهند پس از لایروبی چاه متناسب با وضعیت چاه باید عملیات مربوطه را شروع کرد.

شرکتهای تخلیه چاه و تعمیر و ترمیم چاه های کهنه را انجام می دهند و این چاه های قدیمی وریزشی رانوساسی میکنندروش کار آنها به این صورت است که با استفاده از پمپ ساکشن تخلیه چاه و یا تانکر مکنده مخصوص فاضلاب درون چاه را تخلیه می کنند وتوسط تانکر حمل فاضلاب به مکان دیگری حمل می کنند. آنها پس ااز تخلیه چاه و خارج ساختمان فاضلابهای چاه به بیرون دیواره های چاه را لایروبی و پاکساز ی می کنند. به این صورت که فردی تجربه این کار را دارد وارد چاه می کند و شروع به لایروبی و تراشیدن لایه های اضافی بر روی دیواره چاه می کند. علت این کار این است که این لایه های اضافی باعث جلوگیری از جذب آب و فاضلاب توسط خاک می شود. ودر این صورت پس از مدتی استفاده از چاه فاضلاب درون آن باقی می ماند . و سپس چاه سر زیر می شود. و نیاز به تخلیه چاه پیدا می کند.
بالایروبی و تراش چاه بخش مهمی از نوسازی چاه انجام شده است و چاه مورد نظر مانند یکی چاه نو و تازه حفر شده کار خواهد کرد. بخش دیگر عملیات بازسازی چاه متناسب با وضعیت چاه است که این موضوع به تشخیص متخصص تعمیرات چاه بر میگردد. اگر هنوز ساختار چاه وجود داشته باشد یعنی هنوز میله چاه موجود باشد و دیواره آن صدمه ندیده باشد می توان عملیات نوسازی و ترمیم چاه را انجام داد.
به عنوان مثال یکی از روش های نوسازی چاه کول گذاری چاه است . اگر مقداری از میله چاه تخریب شده بااشد می توان با استفاده از کول ساختار چاهه را حفظ کرد.
کول بلوک های سیمانی حلقوی است که درون چاه روی هم چیده می شوند وجایگزین میله چاه میشوند .

چاه بازکنی کاشانی

عوامل موثر در کهنه شدن چاه

اصلی ترین عامل کهنه و قدیمی شدن چاه زمان است که بر تمام چاه های فاضلاب تاثیر خود را می گذارند. یعنی با گذشت زمان تمام چاه های فاضلاب قدیمی تر می شوند و بر همین اساس کهنه نیز خواهند شد. اما علت دیگری که در کهنه شدن چاه تاثیر زیادی دارد روش نگهداری چاه است . چاه فاضلاب نیازمند رسیدگی و توجه است و باید در دوره های مختلف وضعیت آن را بررسی کرد . اگر به وضعیت چاه رسیدگی نشود دچار فرسودگی می شود و س از مدتی تخریب خواهد از جمله مهم ترین عامل تخریب چاه پر شدن چاه است اگر چاه فاضلاب پر شود و فاضلاب درون آن تخلیه نشود این فاضلاب و رطوبت دیواره چاه را به آرامی تخریب می کند ودر بلند مدت کل دیواره چاه را از بین می برد با بررسی وضعیت چاه در صورت نیاز به تخلبه چاه این کار صورت می گیرد و از تخیرب چاه جلوگیری به عمل می آید.

صفحه های پر بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )