رفع گرفتگی چاه توالت با سلفون

قدم به قدم آموزش نصب کاشی و سرامیک

نصب کاشی و سرامیک علاوه بر اصول و تجربه خاص نیازمند ابزار مناسب است که باید پس از یادگیری طریقه نصب و قبل از اقدام به نصب کاشی و سرامیک آنها را شناخته و گردآوری نمایید.

 

کاشی و سرامیک به عنوان یک پوشش دهنده اصلی شناخته می شود که ظهور انواع طرح ها و نگ های کاشی و سرامیک در ابعاد و اندازه مختلف این متریال خودرا به عنوان مهمترین المان دکوراتیو داخلی اثبات نموده است و دکوراتورها سعی می کنند با انتخاب یک کاشی و سرامیک مناسب دکوراسیون داخلی بنا را شکلدهند.

 

خرید کاشی و سرامیک و نصب آن امروزه شاید بیشتر از آنچه باشد که شما را به صرافت تغییر دکوراسیون بیندازد. با توجه به اینکه هزینه نصب و راه اندازی کاشی و سرامیک از دوبخش خرید متریال یعنی قیمت کاشی و سرامیک و چسب کاشی و سرامیک و هزینه نصاب و یا کاشیکار تشکیل شده است لازم است شما بودجه بالایی را در نظر داشته باشید . اما اگر شما بتوانید هزینه کاشیکار را از هزینه نصب کم کنید قطعا می تتوانیدبا قیمت مناسبی دکوراسیون خانه خود را متحول نمایید.

 

در این بخش سعی داریم قدم قدم نصب کاشی و سرامیک رابه شما آموزش دهیم اگر این مراحل را به خوبی رعایت کنید حداقل برای انجام کارهای کوچک دیگر نیازی به کاشیکار و نصاب نخواهید داشت.

 

توجه داشته باشید که این مطلب به هیچ وجه یک مطلب جامع و کامل نیست و شما اگر خیال یادگیری آن را دارید لازم است در اینترنت جستجو کنید و ویدیو های بسیاری را ببنید مطلب ما به شما روند کار جزییتات مهم را یاد آوری می نماید.

لازم است پس از خواندن مقاله درک درستی از ابزار و ملزومات مورد نیاز خود داشته باشد تا بتوانید تمامی مراحل را به خوبی انجام دهید. 

متریال های مورد نیاز کاشیکاری

برای کاشیکاری شما نیازمند تهیه متریال های اولیه که شامل کاشی و سرامیک و چسب کاشی یا سیمان برای چسباندن و پودر بندکشی هستید در انتخاب این مواد اولیه لازم است که قبلا اطلعاعات لازم را کسب کنید و پس از آن اقدام به خرید کاشی و سرامیک و چسب و پودر بندکشی نمایید.ابزار های مورد نیاز برای نصب کاشی وسرامیک

هر استاد کاری برای انجام کار خود نیازمند یک سری ابزار در کنار متریال های مورد استفاده اش است که باعث می شود کار بادقت بیشتری انجام شود برای نصب کاشی هم شما نیاز به ابزاری دارید که مادر اینجا به صورت کلی به شما معرفی می کنیم.

سطل پلاستیکی

سطل پلاستیکی از موارد الزامی است زیرا تهیه چسب و دوغاب یا جا به جایی آنها نیازمند یک ظرف است که سطل پلاستیکی ابعاد بزرگ بهترین گزینه است.

لوله بازکنی توالت

اسفنج

یک اسفنج مناسب لازم دارید تا بتوانید باقی مانده دوغاب یا چسب را به کمک آن از روی کاشی و سرامیک جمع کنید. توجه داشته باشید که اسفنج باید تمیز باشد تا لکه ای بر روی کار باقی نگذارد.

در نصب کاشی و سرامیک شما نیازمند یک ابزار تخصصی هستید که بتوانید چسب یا دوغلاب را روی سطح بمالد بهتر است از ماله مخصوص کاشی استفاده کنند که دارای لبه ای مربعی بزرگ که یک طرف آن دارای لبه ای شیار دار است و با استفاده از آن می توانید اطمینان حاصل کنید که ملات به خوبی وبه صورت یکنواخت بر روی سطح پخش می شود. این شیار ها به چسبندگی بیشتر کار کمک می کند.

طرز تهیه انواع دمنوش های گیاهی

تخته ماله کشی

این نوع ماله یک سطح مستطیلی است که معمولا پایه ساختآن از لاستیک است و برای اینکه دوغاب و ملات بندکشی را بین شیارهای کاشی پس از تصب پخش کند به کار گرفته می شود.

انبر کاشی

گاهی برای گرفتن کاشی یا مته کردن آن نیازمند یک ابزار هستید که انبر کاشی بهترین آن است. این انبر مانند یک کاتر عمل می کند و کاشی را برش می زند.

سطح لیزری

در کاشیکاری رعایت خطوط مستقیم بسیار حائز اهمیت است لازم است کاشی ها در یک خط چیده شوند و برای این کار شما می تواند از سطح لیزری استفاده کنید نت نتیجه کار بهتر از آب در بیاید این وسیله نیز جزو وسایل الزامی نیست و شما میتوانید با یک نخ هم خط دقیق خود را ترسیم نمایید.

تراز حبابی ( مخصوص دیوار)

تراز حبابی یا تراز اسپریت یک ابزار ساده اما ضروری است که لازم است پس از چیدن اولین ردیف کاشی روی دیوار با استفاده از آن صاف بودن سطح را اندازه بگیرید علاوه بر آن در شیب دار کردن کف می توانید با کمک این ابزار شیب دار ایجاد نمایید و آن را به سمت را آب هددایت کنید.

اره مرطوب یا سنگ برش کاشی

یکی از اولین وسایل مورد نیاز سنگ برش کاشی است زیرا ممکن است کاشی و سرامیک شما در ابعادی باشد که لازم است با برش خوردن مناسب استفاده در یک فضا شود این ابزار الزامی نیست اما داشتن آن می تواند به انجام یک کار بهتر به شما کمک کند.

اسپیسر یا فاصله دهنده کاشی

کاشی ها دارای فواصلی هستند که لازم است در تمامی نقاط یکسان باشد برای رعایت این یکسان بودن لازم است از ابزاری به نام اسپیسر یا فاصله دهنده استفاده کنید. این ابزار بسیار ارزان است ودرانواع مختلفی در بازار وجود دارد استفاده از آم باعث می شود شیار بین کاشی ها درتمام نقاط یکسان ازآب در آید و جلوه عالی داشته باشد.

چکش لاستیکی

پس از گذاشتن کاشی بر روی چسب یا ملات برای محکم شدن آن لازم است ضرباتی به کاشی وارد نمایید از آنجایی که ضربه وارد کردن با دست می تواند کنترل نشده باشد پس بهتر است از ابزار مخصوص  این کار استفاده نمایید که همان چکش لاستیکی است. با استفاده از این چکش کافی است چند بار بر روی سطح ضربه بزنید .

موتور میکسر دوغاب

برای چسباندن کاشی و سرامیک نیازمند چسب کاشی یا دوغاب سیمان هستید هر دوی اینها به صورت پودر به فروش می رسند و برای آماده یازی نیازمند مخلوط شدن با آب هستند در نتیجه وجود یک دستگاه مانند موتور میکسر الزامی نیست و شما می توانید در یک ظرف  هم دوغاب و چسب را تهیه نمایید.

نصب کاشی و سرامیک

پیش از انجام کاشیکاری لازم است شما سطح مورد نیاز را تمیز کرده و آن را تراز نمایید ومطمئن شوید پستی و بلندی ندارد . لازم است قبل از اجرا کاشی ها به خصوص سطر اول را روی سطح مورد نظر مثلا کف قرار دهید و طرح کلی را مشخص کنید با انجام اینکار به خوبی متوجه خواهید شد که کدام سرامیک را کجا باید بگذارید و علاوه بر آن اگر نیاز به برش سرامیکی هست آن را تهیه می کنید.

پس از آن مشخص شدن طرح و پلان کار لازم است برای نصب کاشی چسب یا دوغاب تهیه نمایید چسب ها به صورت آمادع نیز در بازار موجود هستند اما پیشنهاد ما این است پودر چسب را خریداری کنید و خودتان با آب مخلوط کنید تا بتوانید یک متریاال مناسب برای چسباندن کاشی و سرامیک انتخابیتان داشته باشید.

سعی کنید از یک کف شروع کنید و رفت و برگشت کارتان را زیر نظر داشته باشید در ابتدا چسب را با توجه به راهنمای روی بسته با آب مخلوط کنید و آن را هم بزنید تا آماده شود آنگاه با استفاده از ماله چسب را روی زمین ریخته و آن را هموار کنید .کاشی مورد نظر را برداشته و مقداری چسب بر روی پشت آن بمالید. با استفاده از ماله کاشیکاری شیارهایی تولید می شود که باقرار گرفتن روی شیار های چسب رووی سطح باعث محکم تر شدن اتصال کاشی به چسب می شود. پس از گذاشتن کاشی اول کمی با دست روی آن فشار بیاورید و آنگاه با کمک چکش پلاستیگی چند ضربه به آن وارد کنید.

قبل از گذاشتن کاشی بعدی لازم است از اسپیسر برای مشخص کردن فاصله میان دوکاشی استفاده کنید. یک یا دوعدد فاصله دهنده کاشی را مطابق با دستور عمل آن در کنار کاشی که قرار استکاشی جدید قرار گیرد بگذارید توجه داشته باشید اسپیسر ها انواع مختلفی دارد که ممکن است محل اتصال آنها در کاشی ها متفاوت باشد.
کاشی بعدی را به هان روش کاشی اول در کنارش قرار دهید و به همبن صورت کاشی بعدی تا یک ردیف کامل شود. ممکن است در انتهای مسیر به یک نیمه کاشی نیاز داشته باشید. آن را با ابزار کاشی بر برش بزنید به طور کل سغی کنید از ابعادی استفاده کنید که نیازمند برش نباشند .

به ط.ر کل زمانی بین 30 تا 40 دقیقه وقت لازم است تا کاشی شما به بچسبدپس اگر جایی را اشتباهی کردید قبل از این زمان آن را اصلاح کنید این زمان با توجه به دمای هوای و رطوبت آن می توانند تغییر کند.
توجه داشته باشید که اگر در این بین جایی چسب اضافه ای ریخته شد روی سطح کاشی سزیعا با استفاده از ابر تمیز آن را پاک کنید تا اثری از آن باقی نماند.


س از اینکه کلیه کاشی و سرامیک را به همین روش چسباندید به سطح کاشی شده زمان دهید تا خشک شود. که این کار با توجه به چسب بین چند ساعت و یک روز متفاوت است پس از اینکه خشک شدن کاشی و سرامیک نصب شده بخش های بیرون زده اسپیسر را با ضربه جدا کنید اسپیسر به گونه ساخته شده اند که با یک ضربه باقی مانده آنها کنده می شود .

حال وقت استفاده از دوغاب سیمان یا پودر بندکشی است . پودر بندکشی تهیه شده را مطابق دستور دریک سطل با آب مخلوط کنید و دوغاب آماده شده را به کمک تخته ماله روی سطح کاشی پخش کنید. پس از اینکه تمامی درزها را باکمک تخته ماله از مواد بندکشی پر کردید لازم است با کمک اسفنج روی سطح بکشید تا سطوح عاری از مواد بندکشی شود. سعی کنید روی اسفنج مرطوب باشد تا تمامی مواد باقی مانده را به خود جذب کند.
پس از گذشت یک یا دوروز کار آماده است و شما می توانید با خبال راحت روی آن رفت و آمد نمایید در انتها به نصب دوطرح کاشی کف که بسیار محبوب است اشاره می کنیم.

نصب سرامیک کف لوزی

شکل لوزی یکی از اشکال مورد علاقه افراد است. این طرح با ایجاد یک زاویه 45 درجه ای سرامیک های معمولی به وجود می آید که بیشتر در آشپز خانه ها و فضاهایی که علاقمند به بزرگتر نشان دادن آنها داریم به کار می رود. نصب سرامیک لوزی کار سختب نیست اما نیازمند دقت بالایی است پیشنهاد می کنم اگر در ابعاد بزرگتر قرار است این کاشیکاری انجام شود حتما از افراد متخصص کمک بگیرید و قبل از نصب یکبار کاشی را به صورت اریب کنار هم بچینید تا طرح کلی برایتان مشخص شود.

نصب سرامیک طرح پارکت

سرامیک طرح پارکت یکی دیگر از مورد علاقه های مردم است . علاقه به چوب و آرامشی که از آن میگیرند باعث شده است این طرح سرامیک از محبوب ترین طرح ها باشد. نحوه نصب سرامیک طرح پارکت در واقع تفاوتی با سایر سرامیک ها ندارد. این نوع سرامیک در ابعاد مختلفی تولید می شود که عمدتا مستطیلی شکل هستند برای نصب آنها کافی است از یک طرف شروع کرده و با نصب هر ردیف به ردیف بعد بپردازیم در نصب کاشی و سرامیک طرح پارکت بیشتر طرح کاشی و سرامیک مطرح است تا نحوه نصب آن در نتیجه با انتخاب یک طرح در اندازه مناسب یک نتیجه عالی به دست خواهید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )