7 نشانه وجود مار در اطراف خانه

7 نشانه وجود مار در اطراف خانه شما

با وجود اینکه طف گسترده ای از گونه های مار هیچ تهدیدی برای انسان نیستند اما وجود این موجودات به ویژه مارهای سمی مانند مار زنگی اغلب باعث ایجاد ترسو نگرانی می شود. اگر حرکات غیر قابل توضیحی را درباغ خود مشاهده کنیدیا صداهای عجیب و غریبی را خانه خود می شنوید اینها می تواند نشانه های حضور احتمالی مار در اطراف خانه شما باشد.

در این مطلب ما به دنیای جذاب خزندگان بی اندام زیستگاه و رژیم غذایی آنها خواهیم پرداخت. علاوه بر این ما شما را از طریق شناسایی نشانه های حضور مار در داخل و اطراف خانه تان راهنمایی می کنیم و به شما این امکان را می دهیم که محیطی امنو ایمن داشته باشید.

درک و عمل به این نشانه ها می تواند به شما کمک کند تا با این موجودات فریبنده همزیستی داشته باشید و در عین حال خطرات مرتبط با آنها را کاهش دهید.

شناسایی نشانه های مار ها می تواند سخت باشد به ویژه  در زمستان زیرا آنها تمایل دارند برای فرار از سرما درون دیوار ها پنهان شوند با این حال نشانه هایی وجود دارد که میتوانید در حیاط و خانه حضور  احتمالی آنها را بسنجید.

1- مشاهده پوست مار

اگر با یک قطعه خشک و پوسته پوسته پوست مار در نزدیکی ورودی منتهی به دیوار ها یا مناطق محدوده خانه خود مواجه شدید می تواند نشانه ای قوی از وجود مارها باشد. این ریزش یا پوست اندازی یک اتفاق طبیعی در مارهای سمی و غیر سمی با بزرگتر شدن آنهاست. پوست ریخته شده اغلب به صورت یک لایه نیمه شفاف و خشک ظاهر می شود که شکل ما را منعکس می کند.

2- صدا های عجیب

صدا های غیر معمولی که از مناطق کم نور یا مرطوب خانه شما منتشر می شود ممکن است وجود یک مار را نشان دهد. این خزندگان اغلب فضاهای سردو خلوت مانند زیر شیروانی و اتاق های رختشویی را که فعالیت محدودی در آن وجود دارد برای پنهان شدن و تخم گذاری ترجیح می دهند.بنابراین اگر متوجه هر گونه صدای خش خش غیر منتظره ای از این مناططق شدید احتمال وجود مار در آنجا وجود دارد.

7 نشانه وجود مار در اطراف خانه

3- سوراخ مار

مارها اغلب حفره ها یا سوراخ هایی را در زمین حفر می کنند تا به عنوان مخفیگاه خود یا برای سرپناه از آن استفاده کنند. احتمالا این سوراخ هارا در باغ ها یا هر منطقه ای با خاک نرم پیدا خواهید کرد. سوراخ هایی که مارایجاد می کنندد معمولا گرد و به اندازه یک چهارم هستند و لبه های صافی دارند اگر با چنین سوراخ های غیر عادی برخورد کردید مراقب باشید زیرا می تواند نشان دهنده وجود یک مار در مجاورت شما باشد.

7 نشانه وجود مار در اطراف خانه

4- فضولات مار

مدفوع مار یکی دیگر از شاخص های مهم حضورآنها در اطراف خانه شما است ظاهر فضولات مار می تواند بر اساس گونه متفاوت باشد اما به طور کلی آنها شبیه گلوله های کوچک استوانه ای یا بیضی شکل هستند گاهی اوقات این مدفوع ممکن است شبیه مدفوع پرندگان باشد اما حاوی عناصر متمایز مانند مو و استخوان از طعمه آنها است..
معمولا می توانید این فضولات را در نزدیکی مکان هایی که مارها به عنوان مخفیگاه استفاده می کنند مانند شکاف ها توده های سنگ یا محل های انباشت چوب پیدا کنید بنابراین توجه به این نشانه ها می تواند تا حد زیادی به تشخیص حضور احتمالی مار کمک کند.

یک نشانه دیگر که باید از آن آگاه بود وجود رد پای مار است اگر رد پای مار مانندی را در مناطق گل آلود مشاهده کردید می تواند نشان دهنده حرکت مار باشد ردهای مار معمولا به صورت دو خط موازی نمایش داده می شوند که یک الگوی S شکل متمایز را تشکیل می دهند به دنبال چنین مسیرهای در باغچه یا هر مکانی با خاک سست باشید.

7 نشانه وجود مار در اطراف خانه

6- مشاهده مار

رد یابی یک مار واقعی اگر چه به طور بالقوه یک تجربه آزار دهنده است اما ملموس ترین شواهد وجود آن را ارائه می دهد. مارها می توانند در قسمت های مختلف خانه شما زندگی می کنند از زیر زمین اتاق زیر شیروانی و گاراژ گرفته تا فضاهای بیرونی مانند باغ و بوته ها با مشاهده مار حفظ فاصله ایمن و اجتناب از تحریک با تلاش برای نزدیک شدن به مار بسیار مهم است.

7- گونه های طعمه

یکی از نشانه های کمتر آشکار اما همچنان گویا عدم حضور ناگهانی جوندگان یا سایر موجودات کوچک در اطراف خانه شما است اگر قبلا متوجه حضور مکرر موش ها قوباغه ها مارمولک ها یا سایر پستانداران کوچک شده اید اما اکنون کاهش قابل توجهی را مشاهده کرده اید این می تواند نشان دهنده وجود مار باشد مارها این موجودات را شکار می کنند و ورود آنها می تواند فعالیت های معمول سایر حیات وحش منطقه شمارا مختل کند.

خدمات امیران سرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )