مضرات نوشابه

حقایقی باور نکردنی درمورد نوشابه سیاه| نوشابه سیاه بخرید ولی نخورید!!

گاهی هیچ چیز به اندازه نوشیدن یک لیوان خنک و تگری لذت بخش نیست. نوشابه یک محصول پر مصرف بوده و روزانه توسط میلیون ها نفر در سراسر  جهان مصرف می شود.

کافئین موجود در برخی نوشابه ها و آن هم در روز های کم می تواند برای شما مفید باشد. به گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده(USDA) یک قوطی کولا معمولی حاوی 33.5 میلی گرم کافئین بوده که حدود سه برابر کمتر از یک فنجان کوچک قهوه است . ثابت شده است که سطح پایین کافئین باعث بهبود عملکرد مغز کمک به تمرکز و تقویت تمرینات ورزشی و کارایی بیشتر می شود.

در ادامه این مقاله قصد داریم به چند فایده نوشابه اشاره کنیم و نقاط مثبت این نوسیدنی محبوب را مورد بررسی قرار دهیم .

در ادامه شما را با چند مورد از مهم ترین فواید نوشابه در زندگی آشنا خواهیم کرد.

فواید نوشابه

بهبود هاضمه

دانشمندان و پزشکان دریافته اند که نوشیدنی یک لیوان نوشابه سیاه یکی از بهترین روش های درمانی فیتو بزوار معده یا تجمع مواد غیر قابل هضم در دستگاه گوارش که موجب انسداد معده در افراد می شود خواهد بود اسیدیته زیاد موجود در نوشیدنی های گاز دار مانند اسید معده عمل می کند و می تواند درد شدیدشکمی را کاهش دهد انسداد را از بین ببرد و باعث حرکات دوباره مواد تجمع یافته شود.

افزایش تمرکز

دقیقا مانند نوشیدن یک فنجان قهوه در آغاز روز نوشیدن یک لیوان نوشابه سیاه نیز به دلیل داشتن کافئین می تواند تاثیر یکسانی روی افزایش قدرت تمرکز شما داشته باشد. هنگامی که کافئین وارد جریان خون شما می شود می تواند به افزایش تمرکز ذهنی کمک کند بنابراین اگر در طول روز سطح توجه شما کاهش می یابد یک یا دوجرعه نوشابه در افزایش تمرکز شما موثر خواهد بود اما مصرف بیش از حد کافئین می تواند باعث ایجاد استرس ئ عصبانیت در شما شود.

مضرات نوشابه

ار تقا سطح انرژی

اگر به اندازه کافی انرژی ندارید و دنبال راه چاره ای برای ازبین بردن خستگی و بیحوصلگی تان در طول روز هستید نوشیدن نوشابه می تواند به شما کمک کند. البته اکثر پزشکان توصیه می کنند برای اینکه بتوان روی قند آزاد شده در بدن کنترل بیشتری داشت خوردن یک مشت آجیل یا یک تکه میوه می تواند موثر باشد اما گاهی اوقات به چیزی میاز دارید که تاثیرگذاری سریع تری داشته باشد در این صورت نوشابه گزینه مناسب تری خواهد بود.

مضرات نوشابه

رفع حالت تهوع

در این رابطه حدس و گمان های زیادی وجود دارد اما بسیاری ادعا می کنند که نوشیدن نوشابه در بهبود حالت تهوع آن ها موثر بوده است با وجود اینکه شواهد کافی مبنی بر اینکه نوشابه واقعا قادر به درمان تهوع و اسهال است وجود ندارد اما آنچه مورد توافق قرار گرفته این است که قند موجود در نوشابه برای مدت کوتاهی می تواند به بهبود حالت تهوع شما کمک کند.

نوشابه کاربرد های دیگری نیز دارد که دانستن آن ها می تواند برای خانم های خانه دارد جالب باشد.

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

برق انداختن سکه

اگر به جمع کردن سکه علاقه مند هستید و سکه هایتان در اثر گرد و غبار و چربی حالت کدری به خود گرفتید نگران نباشید کافی است سکه ها را حدود یک ساعت در یک لیوان نوشابه سیاه قرار دهید سپس سکه ها را با یک پارچه خشک و تمیز خشک کنید و از درخشش آن ها لذت ببرید گویی به تازگی ضرب شده باشند نوشابه هر گونه زنگ زدگی را برطرف کرده و درخشندگی سکه ها را باز می گردانند.

پاک گردن روغن و گریس از روی لباس

وقتی لباس شما به هر دلیلی به روغن یا گریس آغشته شده است می توانید از فواید نوشابه برای چربی زدایی لباس خود استفاده کنید. به این صورت که مقداری نوشابه را بر روی لباس مورد نظر بریزید. سپس آن را به خوبی بشویید در پایان حتما قطره های روغن و گریس از روی لباستان پاک خواهند شد.

کمک به رشد گیاهان یکی از فواید نوشابه

برخی از گیاهان مانند گساه برگنیا کراسیفولیا و آزالیا مقدار کم نوشابه در خاک خود را دوست دارند. در واقع اضافه کردن مقدار کمی نوشابه به خاک اسیدیته مورد پسند این نوع گیاهان را فراهم میکند در نتیجه گیاه می تواند رشد بهتری داشته باشد.
از طرف دیگر اسید سیتریک موجود در نوشابه به تجزیه مواد آلی موجود در خاک کمک می کند. درنتیجه میکروارگانیسم هامی توانند به خوبی مواد مغذی خاک را جذب کرده و به فعالیت بپردازید درنهایت این مورد از فواید نوشابه به بهبود کیفیت خاک کمک موثری می کند.

بوزدایی از مهم ترین فواید نوشابه

از فواید نوشابه از بین بردن انواع بوی بد به خصوص بوی بد مواد غذایی است. برای مثال برای اینکه بوی بد مرغ یا ماهی را ازبین ببرید می توانید مقداری نوشابه به آن ها بزنید همچنین اگر به هر دلیلی بوی بدی از یخچال به مشام می رسد می توانید یک لیوان نوشابه را در یخچال قرار دهید پس از مدتی بوی بد یخچال از بین می رود.

از بین بردن علف های هرز

از نوشابه سیاه برای ازبین بردن علف های هرز جوانه زده در ترک پیاده روی ها خارج از خانه دیوار های بیرونی خانه یا باغچه استفاده کنید زمان ایده آل برای خلاص شدن از شر علف های هرز بیشتر در بهار و پاییز یا زمانی که آن ها به طور فعال در حال رشد کردن هستند.

مضرات نوشابه

تمیز کردن سرویس بهداشتی

اگر برای تمیز کردن سرویس بهداشتی و توالت در منزل مواد شوینده نداشتید پیشنهاد می کنیم به جای شوینده های معمول نوشابه را امتحان کنید کربنات موجود در این نوشیدنی آلودگی و جرم را ازبین می برد و به درخشندگی سرویس بهداشتی کمک می کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که مقداری نوشابه سیاه را روی محدوده مورد نظر بریزید یک ساعت بماند و سپس با کمک یک برس آن نواحی را تمیز کنید.

التیام عروس دریایی

اگر به هنگام شنا در دریا توسط یک عروس دریایی نیش زده شدید حتما از نوشابه استفاده کنید جالب است بدانید که ریختن نوشابه روی جای نیش عروس دریایی می تواند تا 75 درصد در کاهش درد موثر باشد.

حجم دهنده مو

اگر موها لخت و کم حجمی  دارید می توانید از نوشابه برای حجم دادن و فر کردن موهایتان استفاده کنید. برای این کار مقداری نوشابه روی موهایتان بریزید و بعد باآب بشویید اگر نیاز بود مجددا این کار را تکرار کنید.

جدا کردن آدامس

در صورت چسبیدن آدامس به موهایتان نیازی نیست قسم هایی از مورا بچینید به   جای آن مقداری نوشابه روی موها بریزید و بگذارید چند دقیقه آدامس را به راحتی از موها جدا می شود.

عامل زنگ زدایی

از نوشابه سیاه می توان پاک کردن لکه از روی قابلمه های مسی و فلزات زنگ زده استفاده کرد فقط تکه فلز زنگ زده را دریک کاسه نوشابه  قرار دهید چند دقیقه صبر کنید پس قابلمه یا فلزات آغشته را با یک دستمال نمیز پاک کنید از همین ویژگی برای جدا کردن پیچ و مهره های زنگ زده هم استفاده می کنند.

مدل ابرو

تمیز کردن سرویس بهداشتی از فواید نوشابه

اگر برای تمیز کردن سرویس بهداشتی و توالت در منزل مواد شوینده نداشتید پیشنهاد می کنیم به جای شوینده های معمول نوشابهرا امتحان کنید یکی از فواید نوشابه به عان کربنات موجود در این نوشیدنی است به این ترتیب این ماده می تواند آلودگی و جرم را از بین می برد و به درخشندگی سرویس بهداشتی کمک می کند. تنها کاریکه شما باید انجام دهید این است که که مقداری نوشابه سیاه را روی محدوده مورد نظر بریزید بگذارید یک ساعت بماند و سپس با کمک یک برس آن نواحی را تمیز کنید.

تهیه سس

شاید برایتان جالب باشد که شما می توانید با اضافه کردن مقدار کمی نوشابه مشکی به سس باربیکیو طعمی جذاب به آن ببخشند با این کار کباب حاصل بافتنی نرم و آبدار خواهد کرد.

قطع کردن سکسکه

گاهی در زمستان به خصوص در مناطق سردسیر شیشه ماشین دچار یخ زدگی می شود. در چنین مواقعی می تواند مقداری نوشابه روی شیشه های ماشین بریزید ترکیبات نوشابه به خصوص اسید موجود در آن باعث آب شدن یخ روی شیشه ها میشود.

تمیز کردن کاشی ها و سرامیک ها

شما با استفاده از نوشابه می تواند کاشی ها و سرامیک های کف و دیوار ها را به خوبی تمیز کنید نوشابه می توانند کاملا کثیفی ها و لکه ها را از روی کاشی ها و سرامیک ها پاک کرده و ظاهری براق و تمیز به آن ها ببخشید.

براق کردن زیور آلات

ترکیبات نوشابه به خصوص اسید موجود در آن به گونه ای است که برای براق کردن زیور آلات بسیار مناسب است در واقع شما با استفاده از نوشابه می توانید تمام لکه های و جرم های زیور آلات خود را از بین ببرید و براقیت و جلای زیبایی را به آن ها ببخشند.

نتیجه گیری

صرف نظر از فواید نوشابه طعم بسیار خوب آن نباید فراموش کرد که نوشابه حاوی قند بالایی است به طرز حیرت انگیزی یک قوطی نوشابهسیاه (330 میلی لیتر)100 % نیاز روزانه شما به قند را تامین می کند . همچنین نمی توان تاثیر قند موجود بر پوسیدگی دندان را انکار کرد.
نوشابه ادرار آور است بنابراین نه تنها به جلوگیری از کم آبی بدن کم نمی کند. بلکه با افزایش ادرار به خروج مواد مغذینظیر کلسیم منیزیم و روز کمک می کند. با این وجود مصرف به اندازه نوشابه می تواند مزایایی هم به همراه داشته باشد از جمله افرادی تمرکز بهبود عملکرد دستگاه گوارش و از بین بردن حالت تهوح پس بهترین کار این است که مصرف این نوشیدنی با زیاده روی و افراط همراه نبشد.=

خدمات امیران سرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )