تمیز کردن کولر آبی

بهترین و قوی ترین روش تمیز کردن شوره و رسوب کولر

برای بهتر کار کردن خنک کردن و افزایش عمر کولر باید از ایجاد شوره و رسوب در کولر جلوگیری کنید . برای رفع شوره و رسوب کولر باید از توپ شوره گیر و فیلتر رسوب گیر استفاده کنید.

روش های تمیز کردن رسوب و شوره کولر های آبی

در روزهای گرم سال مردم برای خنک کردن هوای خانه از وسایل سرمایشی مانند کولر استفاده می کنند. کولر آبی یکی از انواع کولر هایی است که روزانه حجم بالایی آب مصرف می کند و با تبخیر آب هوارا خنک می کند.

باوجود املاح زیادی که در آب شهری وجود دارد با گذشت زمان رسوب و شوره روی بدنه و قطعات داخلی کولر تشکیل می شود و اگر اقدامی به تمیز کردن و سرویس کولر آبی نکنیم بدنه کولر به دلیل وجود رسوب خیلی زود فرسوده می شود.

در این بخش از راز های خانه داری شما را با روش های تمیز کردن رسوب و شوره کولر آشنا خواهیم نمود تا بتوانید با استفاده از این روش ها شوره ها ورسوب را بزدایید و عمر کولرتان را افزایش دهید.

چرا باید رسوب کولر را بزداییم؟؟

همانطور که گفتیم کولر آبی مقدار زیادی آب مصرف کرده و هوای خانه را خنک می کند. در آب شهری املاح زیادی وجود دارد که این املاح سبب ایجاد شوره و رسوب در کولر می شوند این رسوبات در صورتی که تمیز نشوند کارایی کولر را کاهش داده و قطعات و بدنه کولر را فرسوده می کنند و عمر کولر و قطعات را کاهش می دهند.
اگر بر روی دریچه ها رسوب تشکیل شود از جریان هوای تمیز جلوگیری نموده و بوی نامطبوعی ایجاد می کند. تشکیل شوره و آهک روی قطعات مکانیکی کولر سببب ایجاد مشکل در چرخش آنها و به تدریج سبب سوختن کولر میشود.
پس قبل از اینکه این رسوبات هزینه زیادی برای تعمیر و تعویض کولر به گردنتان بگذارند جرم کولر آبی را بزدایید ویاقبل از ایجاد شوره در کولر با روش های زیر از ایجاد شوره درکولر و قطعات آن جلوگیری نمایید.

با انجام روش های زیر کولری تمیز و با حداقل میزان شوره داشته باشید تا نیازی به تمیز کردن شوره کولر پیدا نکنید.

تمیز کردن کولر آبی

در مسیر ورودی آب یک فیلتر رسوبگیر قرار دهید:

در آب شهری املاح زیادی وجود دارد که این املاح سبب ایجاد شوره و رسوب در کولر می شوند اگر در مسیر ورودی آب یک فیلتر رسوبگیر قرار دهید این فیلتر املاح و رسوب موجود در آب را می گیرد و رسوب کمتری روی بدنه کولر ایجاد می شود.

کولر را زیر آفتاب قرار ندهید:

قرار گرفتن کولر در معرض تابش آفتاب سبب ایجاد شوره در بدنه کولر آبی می شود زیرا با تابش مستقیم آفتاب آب کولر زود تر بخار شده ودر نتیجه روی بدنه کولر شوره زیادی تشکیل می شود پس کولرتان را درمعرض آفتاب قرار ندهید و از سایبان کولر استفاده کنید.

تمیز کردن کولر آبی

به جای پوشال از پدهای سلولزی استفاده نمایید:

برای جلوگیری از تشکیل نمک کولر از پدهای سلولزیبه جای پوشال استفاده نمایید این پدهای سلولزی با نگه داشتن رسوب کولر در خود از تشکیل آهک روی بدنه جلوگیری می کنند. این پدها قابلیت شستشو دارند بنابراین می توانید پدها را شسته و رسوب تشکیل شده روی آنها را بزدایید.

از توپ شوره گیر استفاده نمایید:

برای جلوگیری از ایجاد شوره روی بدنه کولرآبی توپ های شوره گیر کولر آبی را داخل تشتک کولر قرار دهید . این مواد ساخته شده از اسید چرب هستند گه یون های موجود در آب و کلسیم و منیزیم را جذب خواهند کرد.

اگر کولر آبی شما شوره یا رسوب به خود گرفت برای پاک رکدن شوره کولر از روش های زیر استفاده کنید.

برای تمیز کردن شوره کولر آبی از آب و مقداری مواد شوینده و یا مواد سفید کننده و یک برس سیمی استفاده کنید.قطعات قابل شستشوی کولر آبی و مواد شوینده تمیز کنید . مواد شوینده اسیدی سبب رسیدن آسیب به بدنه کولر آبی می شوند.

شوره کولر را با سرکه تمیز کنید:

یکی از روش های رایج تمیز کردن کولر آبی که هم به آن اشاره خواهیم کرد استفاده از سرکه است برای تمیز کردن شوره کولر به صورت دوره ای و بافاصله زمانی کم از سرکه که قدرت پاک کنندگی بالایی دارد استفاده نمایید بدین طریق که مقداری سرکه روی قطعات و کف کولر بریزید و بعد از گذشت چند دقیقه با برس قطعات و بدنه کولر را تمیز کنید.

شوره کولر با جوهر نمک پاک کنید:

می توانید برای پاک کردن شوره کولر از مواد پر قدرت تری مانند جوهر نمک نیز استفاده کنید اما باید بدانید که استفاده از جوهر نمک خطرناک است و بایددرحین استفاده از آن دستکش ایمنی و ماسک داشته باشید تا سلامتتان به خطر نیافتد.

بعد از رعایت این نکات روی قطعات رسوب دار و تشتک کولر مقداری از جوهر نمک را ریخته و بعد از چند دقیقه با آب زیاد و بادقت آنها را بشویید و قطعات کولر آبی را طولانی مدت در جوهر نمک نگذارید.

خدمات امیران سرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )