میوه هایی که باید هر روز باید خورد

فوت وفن نگداری طولانی مدت هندوانه درخانه

روش نگهداری هندوانه درمنزل بسیار ساده است اما برای تازه و خنک نگه داشتن آن فوت وفن خاصی وجود دارد که احتمالا از آن بی خبر هستید.

 

هندوانه میو آبدار و خوشمزه ای است که چیزی به اندازه خوردن آن در تابستان گرم لذت بخش نیست . این میوه تابستانی سرشار از مواد مغذی و ویتامین های زیادی می باشد که بیشترآن را آب تشکیل داده به همین خاطر مصرف آن در تابستان بسیار توصیه می شود. بسیاری از ما هندوانه را پس از خرید درون یخچال گذاشته و پس از خنک شدن مصرف می کنیم اما در این بخش از سبک زندگی  برای نحوه مصرف و نگهداری  هندوانه آورده ایم که جالب است آنها را بدانید.

هندوانه نبریده را داخل یخچال قرار ندهید

همانطور که گفتیم بسیاری از ماهندوانه را پس از خرید به همان صورت نبریده درون یخچال گذاشته و پس از خنک شدن مصرف می کنیم اما این کار اشتباه است زیرا :

نگهداری هندوانه نبریده در یخچال باعث میشود که ماده بتاکاروتن آن که دربدن تبدیل به ویتامین Aمیشود از بین برود. نگهداری هندوانه بیرون از یخچال سبب می شود آنتی اکسیدان های آن حفظ گردد. هندوانه هایی که دردمای معمولی اتاق نگهداری میشوند ، نسبت به نوع یخچالی و خیلی خنک این میوه به مراتب خواص بیشتری دارند و در واقع خواص غذایی خود را حفظ می کنند. 

هندوانه را پس از خرید با چاقو ببرید و روی هندوانه برش زده را بپوشانید و داخل یخچال گذاشته تا خنک شود. بهتر است از پلاستیک یا سلفون دولایه استفاده کرده و روی هندوانه را کاملا با آن بپوشانید که طعم دیگر مواد غذایی موججود در یخچال را به خود نگیرد.

عمر معمول هندوانه پس از برداشت محصول و نگهداری در دمای 13 درجه سیلیسیوس بین 14 تا 21 روز است اما دردمای یخچال طول عمر اینن میوه کاهش پیدا کرده و پس ازیک هفته میوه خراب شده و خواص خود را از دست می دهد.
اگر میخواهید هندوانه را به مدت طولانی تر نگه دارید آن را باید در فریزر قرار دهید ، با این روش که ابتدا هندوانه را از وسط به دونیم تقسیم کرده ، سپس با استفاده از یک چاقوی بلند و تیز پوست هندوانه را جدا کنید وبه صورت مکعبی برش بزنید و یک ردیف از آن را درسینی چیده و در فریزر قرار دهید تا مکعب های هندوانه یخ بزنند و سفت شوند.
پس از یخ زدن تکه های هندوانه آن ها را در ظرف درب داری نگهداری کنید تا هوا به درون آن نفوذ نکندد بااین روش می توانید هندوانه را به مدت 6 ماه نگهداری کنید و با آن اسموتی هندوانه و بستنی تهیه نمایید. ...

هندوانه

خدمات امیران سرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس ( کلیک کنید )